Baader-Meinhof - o czym jest ten film?

W filmie Baader-Meinhof zobaczymy Niemcy w 1970 roku. Mordercze ataki bombowe, zagrożenie terroryzmem i strach przed wrogiem wewnętrznym trzęsą podstawami wciąż niestabilnej niemieckiej demokracji. W tym czasie wzmagają się działania grupy Baader-Meinhof.W latach 70. w Niemczech Zachodnich do głosu dochodzą radykalne ugrupowania, tworzone przez generację dzieci nazistów. Jedna z grup, stworzona przez Andreasa Baadera (Moritz Bleibtreu), Ulrike Meinhof (Martina Gedeck) oraz Gudrun Ensslin (Johanna Wokalek) prowadzi gwałtowną wojnę przeciw temu, co postrzegają jako nową twarzą faszyzmu. To ich zdaniem amerykański imperializm obsługiwany przez niemieckich pracowników, z których wielu ma nazistowską przeszłość.

Celem grupy Baader-Meinhof jest stworzenie bardziej ludzkiego społeczeństwa, ale stosują do tego nieludzkie metody. Oznacza, to nie tylko szerzenie terroru i rozlew krwi, ale również zniszczenie przez nich własnego człowieczeństwa.

Człowiekiem, który ich rozumie, jest polujący na nich szef niemieckiej policji Horst Herold (Bruno Ganz). A gdy uda mu się złapać młodych terrorystów, dowiaduje się, że stanowią oni tylko czubek góry lodowej.

 

Redakcja 13/10/2015

Zobacz też

Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego? Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego? Czy są jakieś możliwości obniżenia kosztów kredytu gotówkowego? Oczywiście, że tak, chociaż nie wszyscy o tym wiedzą. Jakie sposoby są najpopularniejsze i przynoszą najkorzystniejsze efekty? Sprawdź!   Przepowiednie. Co przepowiedział Stefan Ossowiecki? Przepowiednie. Co przepowiedział Stefan Ossowiecki? Jednym z najbardziej znanych jasnowidzów przedwojennej Europy był Stefan Ossowiecki. Zasłynął przepowiednią o Powstaniu Warszawskim. Mówimy, co jeszcze przewidział Stefan Ossowiecki. ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła Romuald Ajchler, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 38 (OKW Piła). Sejmowy ekspert w dziedzinie rolnictwa, samorządowiec i polityk z długoletnim stażem. Przed wyborami w 2011 roku media pisały o nim, że jest "mówcą rekordzistą. 650 wystąpień w Sejmie, ponad 800 w komisjach, przez co jest obiektem licznych żartów ze strony innych posłów". Zobacz sylwetkę posła Romualda Ajchlera. JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła Jacek Czerniak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 6 (OKW Lublin). Politolog, samorządowiec i członek lokalnych struktur partii. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Zdrowia, jest też członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!