Baader-Meinhof - o czym jest ten film?

W filmie Baader-Meinhof zobaczymy Niemcy w 1970 roku. Mordercze ataki bombowe, zagrożenie terroryzmem i strach przed wrogiem wewnętrznym trzęsą podstawami wciąż niestabilnej niemieckiej demokracji. W tym czasie wzmagają się działania grupy Baader-Meinhof.W latach 70. w Niemczech Zachodnich do głosu dochodzą radykalne ugrupowania, tworzone przez generację dzieci nazistów. Jedna z grup, stworzona przez Andreasa Baadera (Moritz Bleibtreu), Ulrike Meinhof (Martina Gedeck) oraz Gudrun Ensslin (Johanna Wokalek) prowadzi gwałtowną wojnę przeciw temu, co postrzegają jako nową twarzą faszyzmu. To ich zdaniem amerykański imperializm obsługiwany przez niemieckich pracowników, z których wielu ma nazistowską przeszłość.

Celem grupy Baader-Meinhof jest stworzenie bardziej ludzkiego społeczeństwa, ale stosują do tego nieludzkie metody. Oznacza, to nie tylko szerzenie terroru i rozlew krwi, ale również zniszczenie przez nich własnego człowieczeństwa.

Człowiekiem, który ich rozumie, jest polujący na nich szef niemieckiej policji Horst Herold (Bruno Ganz). A gdy uda mu się złapać młodych terrorystów, dowiaduje się, że stanowią oni tylko czubek góry lodowej.

 

Redakcja 13/10/2015

Zobacz też

Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. I Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z czasownikami, przysłówkami, liczebnikami i przyimkami. Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. II Jak piszemy „nie” z różnymi wyrazami? Kiedy razem, kiedy osobno? Cz. II Zasada pisowni partykuły "nie" zależy od tego, do jakiej części mowy należy wyraz następujący po „nie”. Inaczej więc piszemy „nie” z rzeczownikami, a inaczej z czasownikami. Zobacz, jak pisać „nie” z rzeczownikami, przymiotnikami i zaimkami. RANDKA W CIEMNO przez internet - czego się wystrzegać? RANDKA W CIEMNO przez internet - czego się wystrzegać? Masz profil na portalu randkowym i chcesz się spotkać z kimś nowo poznanym w realu? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby randka w ciemno przez internet skończyła się dobrze. Spotykanie z nieznaną wcześniej osobą wymaga zastosowania kilku zasad bezpieczeństwa. Mówimy jakie to zasady. Jaki kredyt konsolidacyjny jest najlepszy? RANKING - styczeń 2012 Jaki kredyt konsolidacyjny jest najlepszy? RANKING - styczeń 2012 Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że oferty kredytowe są bardzo kuszące. Za relatywnie niewielkie kwoty miesięcznych rat mamy szansę tu i teraz realizować swoje marzenia – o remoncie, nowym telewizorze, wycieczce w wybrany zakątek świata, wystawnym przyjęciu rodzinnym itd. W którymś jednak momencie posiadanie dużej ilości zobowiązań kredytowych zaczyna być kłopotliwe, gdyż należy pamiętać o wielu różnych terminach spłat, o wysokości poszczególnych rat itp. Rozwiązaniem tych wszystkich niedogodności może być skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!