Austin Stevens. Kim jest śmiałek, który spędził 107 dni w klatce z jadowitymi wężami?

Czy wiecie, że Austin Stevens spędził 107 dni i nocy w klatce z 36 najbardziej jadowitymi wężami Afryki, ustanawiając w ten sposób rekord Guinnessa? Przed wami słynny podróżnik i fotograf przyrody. Specjalizacja: najgroźniejsze zwierzęta świata.


Austin Stevens urodził się w Pretorii w RPA i już w wieku 12 lat fascynował się wężami. Zanim skończył szkołę, zgromadził nie byle jaką kolekcją najbardziej egzotycznych i jadowitych okazów tych zwierząt. Interesował się także szybkimi motocyklami, z której to pasji musiał zrezygnować po wypadku w 1974 roku. Jak później mówił, życie uratowała mu wówczas propozycja pracy w rezerwacie węży, dzięki której mógł wrócić do pasji swojej młodości. Tak zaczęła się jego niesamowita przygoda z dzikimi zwierzętami. Pracował z nimi w Niemczech, RPA, Namibii.

Aby zebrać fundusze na ochronę goryli na Stevens na 107 dni zamknął się w klatce ze 36 najgroźniejszymi afrykańskimi wężami. 96. dnia pobytu w zamknięciu został ukąszony przez kobrę, ale zdecydował się na pozostanie i leczenie w klatce. Wyszedł w 107 dniu próby, ustanawiając rekord Guinnessa.

W końcu został fotografem dzikich zwierząt i twórcą filmowym. Jest też autorem książek o najgroźniejszych dzikich bestiach. FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Przygody Austina Stevensa", w którym wspólnie z charyzmatycznym prowadzącym staniemy oko w oko z takimi między innymi zwierzętami, jak niedźwiedzie grizzly, hieny, leopardy, słonie, pytony i lwy. Nie zabraknie także węży!

Kolejne odcinki programu Przygody Austina Stevensa znajdziesz w serwisie FOKUS.tv w zakładce VOD.

Redakcja 12/03/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!