Austin Stevens. Kim jest śmiałek, który spędził 107 dni w klatce z jadowitymi wężami?

Czy wiecie, że Austin Stevens spędził 107 dni i nocy w klatce z 36 najbardziej jadowitymi wężami Afryki, ustanawiając w ten sposób rekord Guinnessa? Przed wami słynny podróżnik i fotograf przyrody. Specjalizacja: najgroźniejsze zwierzęta świata.


Austin Stevens urodził się w Pretorii w RPA i już w wieku 12 lat fascynował się wężami. Zanim skończył szkołę, zgromadził nie byle jaką kolekcją najbardziej egzotycznych i jadowitych okazów tych zwierząt. Interesował się także szybkimi motocyklami, z której to pasji musiał zrezygnować po wypadku w 1974 roku. Jak później mówił, życie uratowała mu wówczas propozycja pracy w rezerwacie węży, dzięki której mógł wrócić do pasji swojej młodości. Tak zaczęła się jego niesamowita przygoda z dzikimi zwierzętami. Pracował z nimi w Niemczech, RPA, Namibii.

Aby zebrać fundusze na ochronę goryli na Stevens na 107 dni zamknął się w klatce ze 36 najgroźniejszymi afrykańskimi wężami. 96. dnia pobytu w zamknięciu został ukąszony przez kobrę, ale zdecydował się na pozostanie i leczenie w klatce. Wyszedł w 107 dniu próby, ustanawiając rekord Guinnessa.

W końcu został fotografem dzikich zwierząt i twórcą filmowym. Jest też autorem książek o najgroźniejszych dzikich bestiach. FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na program „Przygody Austina Stevensa", w którym wspólnie z charyzmatycznym prowadzącym staniemy oko w oko z takimi między innymi zwierzętami, jak niedźwiedzie grizzly, hieny, leopardy, słonie, pytony i lwy. Nie zabraknie także węży!

Kolejne odcinki programu Przygody Austina Stevensa znajdziesz w serwisie FOKUS.tv w zakładce VOD.

Redakcja 04/02/2015

Zobacz też

Polska z dzieckiem. Giganty Mocy w Bełchatowie Polska z dzieckiem. Giganty Mocy w Bełchatowie Bełchatów kojarzy nam się głownie z PGE Kopalnią Węgla Brunatnego "Bełchatów oraz PGE Elektrownią "Bełchatów". To są właśnie tytułowe Giganty Mocy przedstawione na interaktywnej wystawie. Giganty Mocy w Bełchatowie zdobyły jedną z głownych nagród w konkurskie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” zorganizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju! Oriana Fallaci. Z kim przeprowadziła głośne wywiady? Oriana Fallaci. Z kim przeprowadziła głośne wywiady? Oriana Fallaci znana była nie tylko z ostrej krytyki islamu. W swojej dziennikarskiej karierze przeprowadziła wiele wywiadów ze znanymi ludźmi. Kim była Fallaci i jakie miała poglądy? Agatha Christie. Królowa kryminałów bez tajemnic Agatha Christie. Królowa kryminałów bez tajemnic Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszech czasów, a jeśli chodzi o ilość publikowanych egzemplarzy, wyprzedzają ją tylko Biblia i Szekspir. Co ciekawe, tak poczytna autorka była bardzo skrytą osobą. Przeczytajcie, co warto wiedzieć o Agathcie Christie! Gra o tron. Gdzie kręcono serial? Wycieczki śladami bohaterów Gra o tron. Gdzie kręcono serial? Wycieczki śladami bohaterów „Gra o tron” zyskała ogromne grono fanów. To potencjalni turyści, którzy z radością odwiedziliby miejsca, gdzie kręcony był serial. Śladami bohaterów fantasy stworzonych przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO fani jeżdżą między innymi do Irlandii Północnej, na Maltę i do Chorwacji. Ekipa "Gry o tron" kręci swoją megaprodukcję wybierając najpiękniejsze plenery. Nie ogranicza się tylko do starożytnych europejskich miast, ale również odwiedza inne kontynenty. Gdzie kręcony jest serial?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!