Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu?

To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat?

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45

 

Neil Armstrong stał się niemal ikoną podboju kosmosu, a jego lądowanie na Księżycu, transmitowane na całym Świecie to gigantyczne wydarzenie w dziejach naszej cywilizacji. Film Armstrong: kosmiczna teoria przedstawi nam jednak drugą stronę medalu, o której słyszało dużo mniej osób. Co działo się z wybitnym amerykańskim kosmonautą, kiedy wrócił na ziemię?


Mało kto wie, jak bardzo źle zniósł to, że nagle stał się popularny i jak trudno było mu się z tym pogodzić. Przez wiele lat Neil Armstrong zaniedbał kontakty ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi, zaszył się na wsi i poświęcił pracy. Dopiero ostatnie lata jego życia przyniosły zmianę. W dokumencie Armstrong: kosmiczna teoria, który będzie można zobaczyć w FOKUS TV znajdują się wypowiedzi osób z jego najbliższego otoczenia, krewnych, rodziny, znajomych, sąsiadów i przyjaciół. Jaki był naprawdę?

 

 

Redakcja 30/04/2014

Podobne

Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? 21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu. Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Pierwszy stopę na Srebrnym Globie postawił Neil Armstrong, dowódca statku kosmicznego Apollo 11. Jak wyglądało lądowanie na Księżycu, które wtedy obejrzało 600 mln ludzi?

Zobacz też

Czy myć zęby przed spowiedzią? Czy myć zęby przed spowiedzią? - Warto pomyśleć przed spowiedzią o higienie- wyjaśnia ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry św. Floriana w Warszawie. - Higiena osobista jest bardzo ważna przy konfesjonale, ponieważ to jest dość intymna rozmowa. - Przed spowiedzią należy umyć zęby i być odświeżonym  - radzi z dobrego serca ksiądz Jak dojechać na mecz NIEMCY - WŁOCHY i jak wrócić ze Stadionu Narodowego? Jak dojechać na mecz NIEMCY - WŁOCHY i jak wrócić ze Stadionu Narodowego? Najłatwiej dojechać do Stadionu tramwajem lub pociągiem, a wrócić pieszo lub koleją. Zdecydowanie odradzamy przyjazd na mecz samochodem - wszystkie ulice w pobliżu stadionu będą zamknięte. Najszybszym środkiem lokomocji w dniu meczowym ma być komunikacja miejska. Zobacz, którymi liniami tramwajowymi i autobusowymi dojedziesz na mecz i czym wrócisz ze Stadionu Narodowego po meczu NIEMCY - WŁOCHY 28 czerwca 2012. Jak skutecznie SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Jak zaplanować porządki? Jak walczyć z kurzem? Jak skutecznie SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Jak zaplanować porządki? Jak walczyć z kurzem? Obchodzony 13 czerwca Dzień Dobrych Rad jest świetnym pretekstem do zweryfikowania naszej wiedzy na temat domowych porządków. Czy naprawdę wiemy, jak sprawić, aby drewniane podłogi przykuwały wzrok satynowym połyskiem, a tłusty nalot z kratki wentylacyjnej zniknął w mgnieniu oka? Jeśli nie, nic nie szkodzi. Z okazji tego nietuzinkowego święta, przygotowaliśmy zestaw praktycznych porad dotyczących sprzątania. W jakich angielskich miejscowościach łatwo znaleźć noclegi na czas Olimpiady? W jakich angielskich miejscowościach łatwo znaleźć noclegi na czas Olimpiady? Igrzyska Olimpijskie przyciągają do Wielkiej Brytanii tłumy kibiców. Sam Londyn jest jednak zatłoczony i drogi. Gdzie więc zamieszkać w trakcie igrzysk, by nie zbankrutować, a poczuć smak sportowych emocji?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!