Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu?

To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat?

Zero grawitacji – Misja w kosmosie

Zero grawitacji – Misja w kosmosie
Kraj produkcji: Francja Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:45

 

Neil Armstrong stał się niemal ikoną podboju kosmosu, a jego lądowanie na Księżycu, transmitowane na całym Świecie to gigantyczne wydarzenie w dziejach naszej cywilizacji. Film Armstrong: kosmiczna teoria przedstawi nam jednak drugą stronę medalu, o której słyszało dużo mniej osób. Co działo się z wybitnym amerykańskim kosmonautą, kiedy wrócił na ziemię?


Mało kto wie, jak bardzo źle zniósł to, że nagle stał się popularny i jak trudno było mu się z tym pogodzić. Przez wiele lat Neil Armstrong zaniedbał kontakty ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi, zaszył się na wsi i poświęcił pracy. Dopiero ostatnie lata jego życia przyniosły zmianę. W dokumencie Armstrong: kosmiczna teoria, który będzie można zobaczyć w FOKUS TV znajdują się wypowiedzi osób z jego najbliższego otoczenia, krewnych, rodziny, znajomych, sąsiadów i przyjaciół. Jaki był naprawdę?

 

 

Redakcja 30/04/2014

Podobne

Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? Armstrong: kosmiczna teoria - czego nie wiemy o pierwszym człowieku na Księżycu? To mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. Te słowa wyryły się już w naszej świadomości na zawsze i zawsze już będą kojarzyć się z Neilem Armstrongiem. Czy jednak wiemy naprawdę wszystko na jego temat? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? Lądowanie na Księżycu - prawda czy mistyfikacja? Czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu? 21 lipca 1969 roku ludzie na całym świecie wstrzymali oddech i z niedowierzaniem wpatrywali się w ekrany swoich małych, czarno-białych telewizorów. Kiedy Neil Armstrong wykonał swój pierwszy mały krok na Srebrnym Globie, losy ludzkości odmieniły się raz na zawsze. Wielu ludzi do dziś jednak zastanawia się, czy cała akcja nie była tylko amerykańską mistyfikacją i czy Apollo rzeczywiście wylądował na Księżycu. Neil Armstrong i misja Apollo 11 -  byli czy nie byli na Księżycu? Neil Armstrong i misja Apollo 11 - byli czy nie byli na Księżycu? Od wielu lat toczy się dyskusja na temat tego, czy człowiek naprawdę wylądował na Księżycu. Czy lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Edwina Aldrina było kosmiczną mistyfikacją? Jakie argumenty przytaczają zwolennicy spiskowej teorii, że do tego nigdy nie doszło? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? Apollo 11: jak wyglądało pierwsze lądowanie na Księżycu? 20 lipca 1969 roku człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Pierwszy stopę na Srebrnym Globie postawił Neil Armstrong, dowódca statku kosmicznego Apollo 11. Jak wyglądało lądowanie na Księżycu, które wtedy obejrzało 600 mln ludzi?

Zobacz też

JERZY BOROWCZAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła JERZY BOROWCZAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła Jerzy Borowczak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany w list Prawa i Sprawiedliwości, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 (OKW Szczecin). Zasłużony działacz związkowy, jest dyrektorem Fundacji Centrum Solidarności. W wyborach w 2011 roku uzyskał 10 504 głosów. Zobacz sylwetkę posła.  MAREK BIERNACKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z  Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła i ministra spawiedliwości MAREK BIERNACKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Gdyni. Zobacz SYLWETKĘ posła i ministra spawiedliwości Marek Biernacki, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 26 (OKW Gdynia). Współautor ustawy powołującej Instytut Pamięci Narodowej, twórca Centralnego Biura Śledczego i "Człowiek Roku" według Gazety Polskiej. 29 kwietnia 2013 roku został powołany przez Donalda Tuska na stanowisko ministra sprawiedliwości zastępując zdymisjonowanego Jarosława Gowina. LESZEK BLANIK, POSEŁ BEZPARTYJNY. KIM JEST z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła LESZEK BLANIK, POSEŁ BEZPARTYJNY. KIM JEST z Gdańska. Zobacz SYLWETKĘ posła Leszek Blanik, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 25 (OKW Gdańsk). Jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców - był mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i mistrzem Europy w gimnastyce sportowej. ANDRZEJ BIERNAT, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Urzędowa. Zobacz SYLWETKĘ posła ANDRZEJ BIERNAT, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Urzędowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Andrzej Biernat, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 11 (OKW Sieradz). Nauczyciel, drobny przedsiębiorca i aktywista partyjny, uważany przez media za członka tzw. spółdzielni Grabarczyka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!