Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej

Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą.Przestępcy polityczni i dezerterzy – to właśnie oni weszli w skład jednej z jednostek specjalnego przeznaczenia w Armii Czerwonej. Walcząc i ryzykując swoje życie mieli oni szansę na zmazanie swoich przewin. Jednak niewielu z nich udawało się ocalić życie. Jak łatwo się domyślić, członkowie tej jedynej w swoim rodzaju jednostki wysyłani byli na misje, których inni żołnierze nie chcieliby się podjąć. Ich sytuacja była nie do pozazdroszczenia. Od frontu nacierały na nich siły wroga, a krok krok za nimi podążali agenci NKWD.

Redakcja 02/04/2015

Podobne

Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa toczyła się nie tylko na bitewnych frontach. Intensywne działania mające na celu pokonanie wroga prowadzono także w zaciszu laboratoriów i przy deskach kreślarskich. FOKUS TV zaprasza na pierwszy odcinek brytyjskiego serialu „Niezwykła broń", poświęcony alianckim pracom nad stworzeniem nowej, zabójczej broni, która miała pomóc zjednoczonym armiom w ostatecznym pokonaniu hitlerowskich Niemiec. II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa. Z zachodu do Związku Radzieckiego płynie wysłany przez aliantów konwój, który dostarczyć ma broń i prowiant żołnierzom walczącym z nazistowskim najeźdźcom. Czy dotrze do celu? FOKUS TV zaprasza na rosyjski serial „Konwój PQ-17"!

Zobacz też

Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Jeśli wymarzone auto kupiliśmy za granicą to niestety czeka nas sporo formalności w najrózniejszych urzedach. Oto poradnik jak nie pogubić się w gąszczu dokumentów. Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy - Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Jak myć okna, by nie było smug? Jak myć okna, by nie było smug? Większość z nas za mycie okien zabiera się dwa razy do roku: przed świętami. Jednak po tak długim okresie przerwy ich dokładne wymycie jest dość trudne. Dlatego okna warto myć tuż przed nadejściem zimy, przy pierwszej większej odwilży, a w ciepłe miesiące raz na kilka tygodni. Ale w jaki sposób robić to skutecznie? Jak myć okna, aby były czyste, błyszczące i wolne od smug? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Minister oświaty Niemiec Anette Schavan zmuszona do dymisji z powodu plagiatu - ta wiadomość zbulwersowała opinię publiczną, mimo iż coraz częściej mamy dziś do czynienia z plagiatami, i to nawet w środowiskach naukowych. Czym właściwie jest plagiat? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Blogerem może być każdy, wystarczy mieć dostęp do internetu, by założyć bloga a potem systematycznie dokonywać wpisów. Gdy będą interesujące, znajdą się czytelnicy. Dziennikarstwo należy natomiast do zawodów zaufania społecznego. Co to właściwie znaczy i na czym polega zawód dziennikarza?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!