Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej

Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą.Przestępcy polityczni i dezerterzy – to właśnie oni weszli w skład jednej z jednostek specjalnego przeznaczenia w Armii Czerwonej. Walcząc i ryzykując swoje życie mieli oni szansę na zmazanie swoich przewin. Jednak niewielu z nich udawało się ocalić życie. Jak łatwo się domyślić, członkowie tej jedynej w swoim rodzaju jednostki wysyłani byli na misje, których inni żołnierze nie chcieliby się podjąć. Ich sytuacja była nie do pozazdroszczenia. Od frontu nacierały na nich siły wroga, a krok krok za nimi podążali agenci NKWD.

Redakcja 02/04/2015

Podobne

Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa toczyła się nie tylko na bitewnych frontach. Intensywne działania mające na celu pokonanie wroga prowadzono także w zaciszu laboratoriów i przy deskach kreślarskich. FOKUS TV zaprasza na pierwszy odcinek brytyjskiego serialu „Niezwykła broń", poświęcony alianckim pracom nad stworzeniem nowej, zabójczej broni, która miała pomóc zjednoczonym armiom w ostatecznym pokonaniu hitlerowskich Niemiec. II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa. Z zachodu do Związku Radzieckiego płynie wysłany przez aliantów konwój, który dostarczyć ma broń i prowiant żołnierzom walczącym z nazistowskim najeźdźcom. Czy dotrze do celu? FOKUS TV zaprasza na rosyjski serial „Konwój PQ-17"!

Zobacz też

Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi na wystawie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. ZDJĘCIA Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi na wystawie w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. ZDJĘCIA Higiena kojarzy się nam z czymś pozytywnym, czystym i estetycznym. Ale jeszcze przed stu laty, kiedy nie było środków czystości, kosmetyków, łazienek ani światła elektrycznego, o higienie i jej zasadach nikt na wsi nie słyszał. Brudno było w domach i na podwórkach, zapach dookoła odrażający i wszędobylskie robactwo roznoszące choroby. Jak więc myli się ludzie? I jak załatwiali potrzeby fizjologiczne? Maurycy August Beniowski - król Madagaskaru Maurycy August Beniowski - król Madagaskaru Maurycy August Beniowski urodził się 20 września 1746 roku na Węgrzech. W dzieciństwie złamał nogę, przez co był kulawy całe życie. Jednak to nie przeszkadzało mu w zdobywaniu świata. W wieku 22 lat na terenie Polski poślubił Annę Zuzannę Hönsch ze Spiskiej Soboty. Szybko zaangażował się w politykę. Wziął udział w konfederacji barskiej i został przez Rosjan wzięty do niewoli oraz zesłany na Kamczatkę. Jednak tam odezwał się drzemiący w nim duch buntownika. Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO Drukarki 3D. Jak się drukuje przedmioty trójwymiarowe? I kiedy powstaną drukarki 4D? WIDEO Drukowanie 3D stosowane jest przez coraz więcej firm. Dostępne bywa też dla prywatnych użytkowników w komercyjnych punktach poligraficznych. Na czym polega? I kiedy powstaną drukarki 4D? Świat się śmieje. Skąd wydobywa się śmiech? WIDEO Świat się śmieje. Skąd wydobywa się śmiech? WIDEO Zrozumienie dowcipu angażuje w mózgu różne ścieżki, którymi biegną sygnały nerwowe. Rodzaj tych dróg zależy od typu humoru, jaki reprezentuje dowcip.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!