Armia Czerwona i jej tajna broń. FOKUS TV zaprasza na program Karny batalion

Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej - dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. FOKUS TV zaprasza na program „Karny batalion"!Nie mieli nic do stracenia. Za to do zyskania - bardzo dużo. Ci, którym udało się przetrwać służbę w batalionie karnym mogli zrehabilitować swoje winy i odzyskać wolność. W skład tej jedynej w swoim rodzaju jednostki, którą stworzyła Armia Czerwona, wchodzili przestępcy polityczni oraz dezerterzy. Wysyłano ich na akcje, na które nikt przy zdrowych zmysłach nie odważyłby się pójść. Jednak oni nie mieli wyboru - krok w krok podążali za nimi ludzie NKWD, którzy pilnowali, żeby nikt nie odważył się opuścić tej piekielnej jednostki.
 

Redakcja 05/04/2015

Podobne

Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Mussolini - Hitler: opera zabójców. Program poświęcony relacjom między dyktatorami w okresie II wojny światowej Zanim rozpoczęła się II wojna światowa Hitler i Mussolini w imię wspólnoty celów ściśle ze sobą współpracowali. Gdy jednak konflikt się rozwinął, okazało się, że dwa narody o zróżnicowanej kulturze, mimo, że przysięgały sobie wierność, na dłuższą metę nie mogą ze sobą zgodnie współżyć. Zapraszamy na program poświęcony relacjom między Hitlerem a Mussolinim w okresie II wojny światowej. Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i mniej znana karta z historii II wojny światowej Armia Czerwona i jedna z mniej znanych kart z jej historii z czasów II wojny światowej – dzieje jednostki złożonej z przestępców politycznych i dezerterów w walce z najeźdźcą. II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa – lądowanie w Normandii i tajna broń aliantów. FOKUS TV zaprasza na program Niezwykła broń II wojna światowa toczyła się nie tylko na bitewnych frontach. Intensywne działania mające na celu pokonanie wroga prowadzono także w zaciszu laboratoriów i przy deskach kreślarskich. FOKUS TV zaprasza na pierwszy odcinek brytyjskiego serialu „Niezwykła broń", poświęcony alianckim pracom nad stworzeniem nowej, zabójczej broni, która miała pomóc zjednoczonym armiom w ostatecznym pokonaniu hitlerowskich Niemiec. II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa od kulis w rosyjskim serialu Konwój PQ-17 II wojna światowa. Z zachodu do Związku Radzieckiego płynie wysłany przez aliantów konwój, który dostarczyć ma broń i prowiant żołnierzom walczącym z nazistowskim najeźdźcom. Czy dotrze do celu? FOKUS TV zaprasza na rosyjski serial „Konwój PQ-17"!

Zobacz też

Amfibie ratunkowe jeżdżą po lądzie, po lodzie i pływają. Czy Kirsten i Will zdołają opanować obsługę tych skomplikowanych maszyn? FOKUS TV zaprasza na program Prawo jazdy na ciężkie pojazdy! Amfibie ratunkowe jeżdżą po lądzie, po lodzie i pływają. Czy Kirsten i Will zdołają opanować obsługę tych skomplikowanych maszyn? FOKUS TV zaprasza na program Prawo jazdy na ciężkie pojazdy! Amfibie ratunkowe Arktos to wysoce wyspecjalizowane pojazdy, przeznaczone do ratowaniu ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia wskutek wypadków lub kataklizmów na wodzie lub na lądzie. Czy Kirsten i Will zdołają opanować obsługę tych wysoce wyspecjalizowanych wehikułów?  FOKUS TV zaprasza na program „Prawo jazdy na ciężkie pojazdy"! Czy wiesz co to slacklining, hydrospeed czy heliskiing? Mówimy, co nowego w sportach ekstremalnych Czy wiesz co to slacklining, hydrospeed czy heliskiing? Mówimy, co nowego w sportach ekstremalnych Sporty ekstremalne nie są dla każdego, bo wymagają specyficznych predyspozycji, nie tylko fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Ci, co kochają życie „na adrenalinie” nieustająco wymyślają kolejne dla siebie wyzwania. Nawet popularnemu bungee podniesiono poprzeczkę. Człowiek słoń – czy współczesna medycyna byłaby w stanie mu pomóc? Człowiek słoń – czy współczesna medycyna byłaby w stanie mu pomóc? Człowiek słoń był w XIX wieku jedną z atrakcji cyrku objazdowego krążącego po Wyspach Brytyjskich. Jose z Portugalii cierpi na chorobę o podobnych objawach. Całą jego twarz pokrywa ogromna narośl. FOKUS TV zaprasza na program „Mężczyzna bez twarzy". Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Choroby skóry, również i te rzadko występujące, są w stanie zamienić życie dotkniętych nimi ludzi w prawdziwy koszmar. Poznajcie Hunter i Gareta, którzy cierpią na nietypowe schorzenia tej bardzo skomplikowanej, a zarazem bardzo delikatnej części ciała.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!