Anomalie medyczne, odcinek 4: Zabójcza skóra

W dalekich Chinach 22-letni Cheng od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. W lokalnej społeczności znany jest jako chłopiec-ryba, gdyż gruba warstwa łusek rybich pokrywa całe jego ciało. Czy zachodnia medycyna zdoła mu pomóc?

Przyszedł moment, w którym Cheng opuści rodzinną wioskę i wyruszy na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie jak pomóc młodemu mężczyźnie. Czy ta długo wyczekiwana wizyta rzeczywiście odmieni życie Chenga? Czy jakieś lekarstwo jest w stanie przynieść ulgę w niekończącym się cierpieniu dwudziestolatka?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się raz na milion. Schorzenie zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka powoli zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają na skutek najdelikatniejszego chociaż dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Pytanie, które wszystkim ciśnie się na usta, to czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.

Redakcja 22/06/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!