Anomalie medyczne, odcinek 4: Zabójcza skóra

W dalekich Chinach 22-letni Cheng od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. W lokalnej społeczności znany jest jako chłopiec-ryba, gdyż gruba warstwa łusek rybich pokrywa całe jego ciało. Czy zachodnia medycyna zdoła mu pomóc?

Przyszedł moment, w którym Cheng opuści rodzinną wioskę i wyruszy na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie jak pomóc młodemu mężczyźnie. Czy ta długo wyczekiwana wizyta rzeczywiście odmieni życie Chenga? Czy jakieś lekarstwo jest w stanie przynieść ulgę w niekończącym się cierpieniu dwudziestolatka?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się raz na milion. Schorzenie zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka powoli zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają na skutek najdelikatniejszego chociaż dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Pytanie, które wszystkim ciśnie się na usta, to czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.

Redakcja 22/06/2015

Zobacz też

Kim jest Arsen Pawłow - Motorola, bohater Donbasu? Kim jest Arsen Pawłow - Motorola, bohater Donbasu? Arsen Pawłow stał się bohaterem rosyjskiej propagandy na wschodzie Ukrainy. Pobrał się na froncie z  kobietą, którą poznał na polu walki. Ostatnio dał się we znaki Polsce, grożąc jej za to, że jej władze nie przepuściły przez przestrzeń powietrzną samolotu, którym leciał szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu. Tajemnice piramid. Jak powstawała piramida Cheopsa? Tajemnice piramid. Jak powstawała piramida Cheopsa? Tajemnice piramid to film poświęcony piramidom egipskim - szczególnie piramidzie Cheopsa. Niektórzy twierdzą, że zbudowali ją przybysze z obcych planet i rzeczywiście, trudno się dziwić, że ktoś wysunął tak daleko idącą hipotezę. Trzeba bowiem przyznać, że stopień zaawansowania wiedzy architektonicznej, budowlanej i logistycznej, który pozwolił na stworzenie tak gigantycznej i skomplikowanej budowli w niektórych punktach przewyższa ten, którym dysponujemy dziś... Obcy – Czy jesteśmy sami? Naukowcy z NASA, Teleskop Kepler i intrygujące pytanie: czy istnieje życie poza Ziemią? Obcy – Czy jesteśmy sami? Naukowcy z NASA, Teleskop Kepler i intrygujące pytanie: czy istnieje życie poza Ziemią? W 2009 roku z przylądka Canaveral na orbitę okołosłoneczną wystartował Teleskop Kepler agencji NASA. Cel misji? Poszukiwanie planet poza Układem Słonecznym, ze szczególnym uwzględnieniem takich, na których mogło rozwinąć się życie. Chcesz mieć idealny związek? Koniecznie przeczytaj! Chcesz mieć idealny związek? Koniecznie przeczytaj! Brytyjczycy przeprowadzili ciekawy sondaż dotyczący miłości. Jego wyniki zaskakują! - Idealna różnica wieku, to 3 i pół roku – mówią.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!