Anomalie medyczne, odcinek 4: Zabójcza skóra

W dalekich Chinach 22-letni Cheng od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. W lokalnej społeczności znany jest jako chłopiec-ryba, gdyż gruba warstwa łusek rybich pokrywa całe jego ciało. Czy zachodnia medycyna zdoła mu pomóc?

Przyszedł moment, w którym Cheng opuści rodzinną wioskę i wyruszy na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie jak pomóc młodemu mężczyźnie. Czy ta długo wyczekiwana wizyta rzeczywiście odmieni życie Chenga? Czy jakieś lekarstwo jest w stanie przynieść ulgę w niekończącym się cierpieniu dwudziestolatka?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się raz na milion. Schorzenie zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka powoli zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają na skutek najdelikatniejszego chociaż dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Pytanie, które wszystkim ciśnie się na usta, to czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.

Redakcja 22/06/2015

Zobacz też

17 grudnia - Dzień Bez Przekleństw! Jakie są alternatywy dla polskich przekleństw? 17 grudnia - Dzień Bez Przekleństw! Jakie są alternatywy dla polskich przekleństw? 17 grudnia to Dzień Bez Przekleństw! Wyobraźcie sobie utopijny kraj, w którym każdy Polak kocha swoich rodaków. Dobra, przesadziliśmy. Takich rzeczy nie da się nawet wymarzyć. Ale spróbujmy inaczej - wyobraźcie sobie kraj, który jednego chociażby dnia nie używa przekleństw. Trudne, ale może możliwe? Jakie są alternatywy dla przekleństw? Podpowiadamy! Wezwanie od Taniezakupy.pl - czy trzeba zapłacić? Wezwanie od Taniezakupy.pl - czy trzeba zapłacić? O niejasnym regulaminie serwisu Taniezakupy.pl już w kwietniu ostrzegali internauci. Czy trzeba płacić za rejestrację? Sprawdź, co zrobić, kiedy otrzymasz wezwanie do zapłaty z serwisu Taniezakupy.pl. Mówimy, czy należy płacić za korzystanie z Taniezakupy.pl. Dowiedz, czym jest strona Taniezakupy.pl. Taniezakupy.pl - co to za serwis? Gdzie jest zarejestrowany? Taniezakupy.pl - co to za serwis? Gdzie jest zarejestrowany? Taniezakupy.pl to serwis kuszący odwiedzających informacjami o tanich zakupach, promocjach i wyprzedażach. Aby jednak mieć dostęp do konkretnych informacji trzeba się zalogować, a przy rejestracji "odhaczyć" znajomość regulaminu. I tu wychodzi nasze podejście do czytania notek prawnych... większość osób, które zarejestrowały się w serwisie - nie czytało regulaminu, a przez to nie wiedziało, że serwis jest płatny! Wojciech Kuczok: kim jest? Co osiągnął? Wojciech Kuczok: kim jest? Co osiągnął? Po pół roku małżeństwa Wojciech Kuczok rozwodzi się z Agatą Passent. To już kolejny nieudany związek jednego z najpopularniejszych polskich prozaików. Mówimy o życiu i karierze Wojciecha Kuczoka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!