Anomalie medyczne, odcinek 2: W młodym ciele stary duch

Nicky Freeman jest 40-latkiem o posturze trzecioklasisty. Gabby Williams ma 6 lat, ale rozmiarami nie różni się od noworodka. Czy specjaliści z Florydy zdołają rozwikłać tajemnicę ich niezwykłej choroby?

Nicky Freeman, choć metrykalnie ma lat 40, z wyglądu przypomina 10-latka. Gabby Williams to z kolei 6-latka nie większa od noworodka i jak niemowlę nadal nosząca pieluchy. Oboje fizycznie rozwijają się w tempie czterokrotnie niższym niż reszta populacji. I nie wiadomo, dlaczego.

I Nicky, i Gabby dotąd byli traktowani przez świat medycyny jako jedyni w swoim rodzaju. Teraz lekarz z Florydy zbiera ich razem, mając nadzieję, że dzięki temu szybciej uda się odkryć prawdę o przyczynach niezwykłej choroby, jaka tych dwoje dotknęła.

Czy dwie dotknięte cierpieniem rodziny zdołają w końcu uzyskać odpowiedź na fundamentalne pytania: dlaczego ich dzieci nie rozwijają się normalnie? I czy tajemnicze schorzenie to choroba dziedziczna?

 

Redakcja 10/06/2015

Zobacz też

Pociąg czy samolot? SAMOLOTEM czy POCIĄGIEM? PODRÓŻ jakim środkiem jest bezpieczniejsza? Pociąg czy samolot? SAMOLOTEM czy POCIĄGIEM? PODRÓŻ jakim środkiem jest bezpieczniejsza? Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie czas wzmożonych podróży. Warto więc się przyjrzeć, który ze środków transportu jest bezpieczniejszy: samolot czy pociąg? Jakie procedury bezpieczeństwa obowiązują w samolotach, a jakie na kolei? Kto zarządza PKP? Jakie spółki wchodzą w skład Grupy PKP? Kto zarządza PKP? Jakie spółki wchodzą w skład Grupy PKP? Często narzekamy na Polskie Koleje Państwowe. Że są niepunktualne, że wypuszczają na długie trasy za mało wagonów, że jest tłoczno, brudno, zbyt zimno lub za gorąco. Zawsze znajdziemy powód, taka nasza natura. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak długo już PKP pomaga nam przemierzać Polskę wzdłuż i wszerz. Jaka jest historia PKP? Mówimy wszystko o Polskich Kolejach Państwowych. KATASTROFY KOLEJOWE. Czy zderzenie pociągów pod Zawierciem to największa katastrofa kolejowa w Polsce? KATASTROFY KOLEJOWE. Czy zderzenie pociągów pod Zawierciem to największa katastrofa kolejowa w Polsce? Zderzenie pociągów, wykolejenia składów, zderzenia z samochodami osobowymi lub ciężarówkami to tylko niektóre przyczyny wypadków kolejowych, do których doszło w Polsce. Czy katastofa pociągu pod Zawierciem z 3 marca 2012 roku, gdzie czołowo zderzyły się pociągi relacji Przemyśl - Warszawa i Warszawa - Kraków jadące na jednym torze, to największa katastrofa kolejowa, największy dramat ostatnich lat na polskich torach? Co to jest KITESURFING. Kiteboarding, surfing jaka jest różnica między sportami wodnymi? Co to jest KITESURFING. Kiteboarding, surfing jaka jest różnica między sportami wodnymi? Kitesurfing, nazywany także kiteboardingiem, to coraz popularniejszy sport wodny. Kitesurfing jest odmianą surfingu. Polega na prowadzeniu deski - podczas jazdy na fali wodnego akwenu - na krawędzi. Kitesurfing uprawia Polak Jan Lisewski, który zaginął na Morzu Czerwonym. 42-letni gdańszczanin Jan Lisewski wystartował z egipskiej El Gouny na desce kitesurfingowej z zamiarem przepłynięcia Morza Czerwonego. Nie dotarł jednak do brzegu Arabii Saudyjskiej. Polska śledziła losy Polaka kitesurfera. To najmłodszy, dynamicznie rozwijający się sport wodny.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!