Anomalie medyczne, odc. 3 – żyją z wielkimi naroślami na twarzy. Jak poradziłby sobie dziś współczesny „dzwonnik z Notre Dame”?

„Człowiek Słoń”, „Dzwonnik z Notre Dame” – ludzie o zdeformowanych ciałach nie raz stawali się bohaterami filmów i książek. W dziewiętnastym wieku uważano ich za wybryki natury i pokazywano w objazdowych cyrkach. Jak radzą sobie we współczesnym świecie?
Czy życie ludzi ze zdeformowanymi ciałami podobnie jak w czasach historycznych, również i dziś naznaczone jest cierpieniem? W kolejnym odcinku „Anomalii medycznych" przybliżymy historię Maurice’a Simpsona, który ma na twarzy ogromną narośl. Na przekór losowi stara się jednak żyć pełnią życia. Ożenił się i spodziewa się narodzin syna.

Poznamy także smutną i dramatyczną opowieść o dzieciństwie Reggiego Bibbsa. Z powodu swojego wyglądu był nieustannie wyzywany i gnębiony. Teraz losy obu mężczyzn mogą się odmienić. Lekarze podejmują się arcytrudnego zadania – będą próbowali usunąć narośle i zrekonstruować twarze naszych bohaterów. Operacje są jednak bardzo niebezpieczne i pacjenci muszą zadecydować, czy są gotowi podjąć ryzyko. Dzisiejszy odcinek to także historia wyjątkowej znajomości. Dzięki naszemu programowi Maurice i Reggie mieli szansę spotkać się i zaprzyjaźnić.

Deformacje ciała to kolejny temat, jaki podejmują twórcy serialu „Anomalie medyczne", przyglądający się w swojej serii rzadkim przypadkom medycznym z całego świata. Zmagania z częścią przypadłości kończą się sukcesem, a wyleczone osoby mogą zacząć nowe, lepsze życie. Ale nie zawsze tak jest. Czy Maurice i Reggie zyskają dzięki udziałowi w programie szansę na nowe lepsze życie? Czy lekarzom uda im się pomóc?

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!