Anomalie medyczne, odc. 3 – żyją z wielkimi naroślami na twarzy. Jak poradziłby sobie dziś współczesny „dzwonnik z Notre Dame”?

„Człowiek Słoń”, „Dzwonnik z Notre Dame” – ludzie o zdeformowanych ciałach nie raz stawali się bohaterami filmów i książek. W dziewiętnastym wieku uważano ich za wybryki natury i pokazywano w objazdowych cyrkach. Jak radzą sobie we współczesnym świecie?
Czy życie ludzi ze zdeformowanymi ciałami podobnie jak w czasach historycznych, również i dziś naznaczone jest cierpieniem? W kolejnym odcinku „Anomalii medycznych" przybliżymy historię Maurice’a Simpsona, który ma na twarzy ogromną narośl. Na przekór losowi stara się jednak żyć pełnią życia. Ożenił się i spodziewa się narodzin syna.

Poznamy także smutną i dramatyczną opowieść o dzieciństwie Reggiego Bibbsa. Z powodu swojego wyglądu był nieustannie wyzywany i gnębiony. Teraz losy obu mężczyzn mogą się odmienić. Lekarze podejmują się arcytrudnego zadania – będą próbowali usunąć narośle i zrekonstruować twarze naszych bohaterów. Operacje są jednak bardzo niebezpieczne i pacjenci muszą zadecydować, czy są gotowi podjąć ryzyko. Dzisiejszy odcinek to także historia wyjątkowej znajomości. Dzięki naszemu programowi Maurice i Reggie mieli szansę spotkać się i zaprzyjaźnić.

Deformacje ciała to kolejny temat, jaki podejmują twórcy serialu „Anomalie medyczne", przyglądający się w swojej serii rzadkim przypadkom medycznym z całego świata. Zmagania z częścią przypadłości kończą się sukcesem, a wyleczone osoby mogą zacząć nowe, lepsze życie. Ale nie zawsze tak jest. Czy Maurice i Reggie zyskają dzięki udziałowi w programie szansę na nowe lepsze życie? Czy lekarzom uda im się pomóc?

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz też

DO KIEDY URZĄD SKARBOWY musi zwrócić nadpłacony podatek wykazany w PIT? DO KIEDY URZĄD SKARBOWY musi zwrócić nadpłacony podatek wykazany w PIT? Do końca kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowy. Ale czy wiesz, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrócenie nam nadpłaty wynikającej z zeznania rocznego? Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? To kiedy zmieniamy opony zależy przede wszystkim od temperatury. Opony zimowe zmienimy na letnie, gdy średnia dobowa temperatura będzie utrzymywać się przez kilka dni powyżej siedmiu stopni Celsjusza. Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Agustina Egurrolę zna niemal każdy, kto choć raz miał przyjemność oglądać program rozrywkowy You Can Dance - Po prostu tańcz. Agustin, razem z Kingą Rusin i Michałem Pirógiem, zasiada za jurorskim stołem i jest przewodniczącym. Mało kto jednak wie, jak zaczęła się jego przygoda z tańcem. Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Być może jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko, ale Twoje szanse mogą zostać przekreślone przez małe niedoskonałości w Twoim CV. Nawet dziś, kiedy Internet odgrywa tak dużą rolę w naszym życiu, dobrze przygotowane materiały aplikacyjne nadal są podstawą do zdobycia pracy. Proste pomyłki, takie jak błędy ortograficzne i literówki mogą przekreślić Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Monsterpolska.pl zapytał specjalistów do spraw HR jakie błędy w CV powodują, że dokumenty aplikacyjne od razu lądują w koszu na śmieci. Oto kilka przykładów podanych przez rekruterów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!