Anomalie medyczne, odc. 3 – żyją z wielkimi naroślami na twarzy. Jak poradziłby sobie dziś współczesny „dzwonnik z Notre Dame”?

„Człowiek Słoń”, „Dzwonnik z Notre Dame” – ludzie o zdeformowanych ciałach nie raz stawali się bohaterami filmów i książek. W dziewiętnastym wieku uważano ich za wybryki natury i pokazywano w objazdowych cyrkach. Jak radzą sobie we współczesnym świecie?
Czy życie ludzi ze zdeformowanymi ciałami podobnie jak w czasach historycznych, również i dziś naznaczone jest cierpieniem? W kolejnym odcinku „Anomalii medycznych" przybliżymy historię Maurice’a Simpsona, który ma na twarzy ogromną narośl. Na przekór losowi stara się jednak żyć pełnią życia. Ożenił się i spodziewa się narodzin syna.

Poznamy także smutną i dramatyczną opowieść o dzieciństwie Reggiego Bibbsa. Z powodu swojego wyglądu był nieustannie wyzywany i gnębiony. Teraz losy obu mężczyzn mogą się odmienić. Lekarze podejmują się arcytrudnego zadania – będą próbowali usunąć narośle i zrekonstruować twarze naszych bohaterów. Operacje są jednak bardzo niebezpieczne i pacjenci muszą zadecydować, czy są gotowi podjąć ryzyko. Dzisiejszy odcinek to także historia wyjątkowej znajomości. Dzięki naszemu programowi Maurice i Reggie mieli szansę spotkać się i zaprzyjaźnić.

Deformacje ciała to kolejny temat, jaki podejmują twórcy serialu „Anomalie medyczne", przyglądający się w swojej serii rzadkim przypadkom medycznym z całego świata. Zmagania z częścią przypadłości kończą się sukcesem, a wyleczone osoby mogą zacząć nowe, lepsze życie. Ale nie zawsze tak jest. Czy Maurice i Reggie zyskają dzięki udziałowi w programie szansę na nowe lepsze życie? Czy lekarzom uda im się pomóc?

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz też

Pierwsza gwiazdka: kiedy i gdzie zaświeci w 2015 roku? Pierwsza gwiazdka: kiedy i gdzie zaświeci w 2015 roku? Wigilię tradycyjnie rozpoczynamy, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda - szczególnie dzieci gorliwie jej wypatrują. Dopiero, gdy pojawi się ona na nocnym niebie, można zasiąść do wigilijnej wieczerzy Jest to tradycja, która ma przypominać o gwieździe betlejemskiej, która według ewangelii św. Mateusza, doprowadziła Trzech Króli do miejsca, w którym narodził się Jezus Chrystus. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 5. Żywność – świat bez sklepów. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 5. Żywność – świat bez sklepów. WIDEO Zapewnienie sobie pożywienia to jedna z podstawowych umiejętności prepersów. Doskonale wiedzą nie tylko to, jak należy ją magazynować i przechowywać, ale również jak korzystać z darów natury. Potrawy wigilijne: lista, symbolika Potrawy wigilijne: lista, symbolika Najbardziej uroczyście obchodzona jest w Polsce wigilia. Do wigilijnej wieczerzy zasiada się wraz z pierwszą gwiazdką, a na stole powinno pojawić się dwanaście postnych potraw. Choć menu wigiline różni się w naszych domach, to bez względu na wybór potraw jedno jest pewne - będą one zawierały rybę, kapustę, grzyby, mak, buraki, orzechy, Na wigilijnym stole pojawią się też owoce - suszone w postaci bakalii i kompotu z suszu. Ta zbieżność jest nieprzypadkowa - potrawy wigilijne mają swoją symbolikę. Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Wigilia to w Polsce rzecz święta, chyba najważniejszy punkt świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie wszędzie obchodzi się wigilię. Skąd się wzięła tradycja jedzenia postnej kolacji wigilijnej z określoną liczbą potraw, z menu w którym każde danie ma swoją symbolikę, a dzieleniem się opłatkiem i miejscem dla niespodziewanego gościa? Co warto wiedzieć o wigilijnych zwyczajach?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!