Anomalie medyczne, odc. 3 – żyją z wielkimi naroślami na twarzy. Jak poradziłby sobie dziś współczesny „dzwonnik z Notre Dame”?

„Człowiek Słoń”, „Dzwonnik z Notre Dame” – ludzie o zdeformowanych ciałach nie raz stawali się bohaterami filmów i książek. W dziewiętnastym wieku uważano ich za wybryki natury i pokazywano w objazdowych cyrkach. Jak radzą sobie we współczesnym świecie?
Czy życie ludzi ze zdeformowanymi ciałami podobnie jak w czasach historycznych, również i dziś naznaczone jest cierpieniem? W kolejnym odcinku „Anomalii medycznych" przybliżymy historię Maurice’a Simpsona, który ma na twarzy ogromną narośl. Na przekór losowi stara się jednak żyć pełnią życia. Ożenił się i spodziewa się narodzin syna.

Poznamy także smutną i dramatyczną opowieść o dzieciństwie Reggiego Bibbsa. Z powodu swojego wyglądu był nieustannie wyzywany i gnębiony. Teraz losy obu mężczyzn mogą się odmienić. Lekarze podejmują się arcytrudnego zadania – będą próbowali usunąć narośle i zrekonstruować twarze naszych bohaterów. Operacje są jednak bardzo niebezpieczne i pacjenci muszą zadecydować, czy są gotowi podjąć ryzyko. Dzisiejszy odcinek to także historia wyjątkowej znajomości. Dzięki naszemu programowi Maurice i Reggie mieli szansę spotkać się i zaprzyjaźnić.

Deformacje ciała to kolejny temat, jaki podejmują twórcy serialu „Anomalie medyczne", przyglądający się w swojej serii rzadkim przypadkom medycznym z całego świata. Zmagania z częścią przypadłości kończą się sukcesem, a wyleczone osoby mogą zacząć nowe, lepsze życie. Ale nie zawsze tak jest. Czy Maurice i Reggie zyskają dzięki udziałowi w programie szansę na nowe lepsze życie? Czy lekarzom uda im się pomóc?

 

Redakcja 06/08/2014

Zobacz też

Grill ogrodowy - jaki wybrać? Grill gazowy czy węglowy - który lepszy? Grill ogrodowy - jaki wybrać? Grill gazowy czy węglowy - który lepszy? Wspólne grillowanie stało się już rytuałem towarzyskim – nie ma nic przyjemniejszego w letnie popołudnie niż biesiada przy grillu pełnym aromatycznych mięs i warzyw. Zobacz, jak dopasować grill do potrzeb i który wybrać: gazowy czy węglowy. Mężczyźni, których nie warto znać. Jakich mężczyzn unikać? Mężczyźni, których nie warto znać. Jakich mężczyzn unikać? Pomysł na udane życie? Znaleźć sobie odpowiedniego mężczyznę! Proste? Niby proste. Nie sposób tylko zrozumieć, dlaczego kobiety – pomimo przemian, jakie nastąpiły choćby w ostatnich kilkudziesięciu latach – nadal uparcie twierdzą, że o ich wartości decyduje fakt „posiadania”, a niekiedy też posiadania mężczyzny. Nie każdego jednak warto mieć, a nawet są tacy, których trzeba unikać. Mówimy, jakich mężczyzn nie warto znać! Kobiety, których nie warto znać. Jakich kobiet unikać? Kobiety, których nie warto znać. Jakich kobiet unikać? Pomysł na udane życie? Znaleźć sobie odpowiednią kobietę! Proste? Niby proste. Nie sposób jednak zrozumieć, dlaczego mężczyźni – od wieków uprzywilejowani w sprawach męsko-damskich – żyją w przekonaniu, że to oni wybierają kobietę? Zapominają o pewnym drobiazgu: że wybierają kobietę, która już ich wybrała! Nie każdą kobietę jednak warto mieć przy sobie, niektórych nawet trzeba unikać. Mówimy, jakich kobieta nie warto znać. Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Na ten temat można napisać pracę doktorską: przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Jest to kwestia bardzo złożona i wzbudzająca wiele emocji. A podstawowy dylemat związany z przyjaźnią damsko-męską to pytanie: czy taka relacja jest możliwa? A może przyjaźń kobiety z mężczyzna to tylko mit, legenda?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!