Anomalie medyczne, odc. 1 - mieszka w Miami i waży 280 kilogramów. Czy specjaliści z kliniki leczenia otyłości będą w stanie jej pomóc?

Mieszkająca w Miami Dominique Lanoise nie chce być ciężarem dla sześciorga swoich dzieci. Waży jednak 280 kilogramów i jej gigantyczna waga dezorganizuje życie całej rodziny. Najmłodsza z jej córek, kilkunastoletnia Jeanna, nie pamięta, aby jej matka kiedykolwiek opuściła dom.
Dominique jest zbyt ciężka, by się poruszać. Dzieci zmuszone są wykonywać za nią nawet najprostsze czynności, takie jak mycie, ubieranie i przygotowywanie posiłków. O tym, co dzieje się w ich domu nikomu nie mówią. Wstydzą się, że mieszkają z najcięższą kobietą świata. Dominique ukrywa się przed światem zewnętrznym i z dnia na dzień jest coraz cięższa.

Niestety, stopniowo pogarsza się także jej zdrowie. Wspólnie z dziećmi Dominique podejmuje więc decyzję o tym, by poddać się leczeniu. W szpitalu na Florydzie kobieta zostaje poddana serii chirurgicznych zabiegów bariatrycznych na oddziale leczenia patologicznej otyłości. Jednak ze względu na zły stan zdrowia nie można ich przeprowadzić od razu. Aby poddać się operacji, Dominique musi najpierw schudnąć pięćdziesiąt kilogramów.

Otyłość w krajach wysokorozwiniętych stanowi poważny problem społeczny i uważana jest za jedno z zagrożeń cywilizacyjnych. Prognozy mówią, że w przyszłości może przyjąć rozmiary epidemii. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w 2030 roku będzie na nią cierpiało blisko 40 proc. Amerykanów.
 

Redakcja 03/09/2014

Podobne

Anomalie medyczne: narośla na twarzy pacjentów. Czy lekarzom uda się przywrócić im normalny wygląd? Anomalie medyczne: narośla na twarzy pacjentów. Czy lekarzom uda się przywrócić im normalny wygląd? Narośl na twarzy może skutecznie uniemożliwić normalne życie. Gdziekolwiek się pojawiają, Reggie i Maurice budzą sensację i przeróżne, najczęściej negatywne, reakcje otoczenia. Jak radzą sobie w życiu codziennym? Jak wielkie ryzyko są w stanie podjąć, żeby utrudniająca im życie narośl zniknęła z ich twarzy? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Anomalie medyczne"! Anomalie medyczne. Chorobliwa otyłość Dominique z Miami - jak poradzą sobie z nią lekarze? Anomalie medyczne. Chorobliwa otyłość Dominique z Miami - jak poradzą sobie z nią lekarze? Chorobliwa otyłość dotyka coraz większej ilości ludzi na świecie. Cierpi na nią także Dominique z Miami, matka szóstki dzieci i bohaterka kolejnego programu z cyklu Anomalie medyczne. Jej waga? 280 kilogramów! Czy kobieta, która od kilkunastu lat nie wychodzi z domu zdoła wrócić do zdrowia i do normalnego życia? Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Anomalie medyczne"! Choroby skóry uniemożliwiają im normalne życie. Poznajcie Chenga i Paytona, bohaterów kolejnego odcinka programu Anomalie medyczne! Choroby skóry uniemożliwiają im normalne życie. Poznajcie Chenga i Paytona, bohaterów kolejnego odcinka programu Anomalie medyczne! Choroby skóry to problem, z którym borykają się miliony osób na całym świecie. Niektóre z nich zdarzają się bardzo rzadko – tak rzadko, jak schorzenia Chenga i Paytona, których życie od chwili przyjścia na świat naznaczone jest piętnem nieustannego cierpienia. Rzadkie choroby – Calvino i Rashida płaczą krwawymi łzami. Czy lekarze będą w stanie im pomóc? Rzadkie choroby – Calvino i Rashida płaczą krwawymi łzami. Czy lekarze będą w stanie im pomóc? Rzadkie choroby dotykają ludzi na całym świecie. Poznajcie nastolatka z Tennessee – Calvina i mieszkającą w Indiach Rashidę, którzy płaczą krwawymi łzami. Czy lekarze będą w stanie znaleźć panaceum na ich rzadko spotykaną dolegliwość?

Zobacz też

Jak uratować sweter skurczony w praniu? Czy sfilcowany sweter da się odratować? Jak uratować sweter skurczony w praniu? Czy sfilcowany sweter da się odratować? Uprany w za wysokiej temperaturze ukochany sweter zupełnie niczego już nie przypomina? Nie marznij, nie biegnij jeszcze na zakupy - idź z nim do - no właśnie - nie, nie do łazienki! Przejrzyj kuchenne szafki, lodówkę albo odwiedź aptekę - tam kryją się leki na całe zło sfilcowania. Radzimy, jak uratować sfilcowany sweter. I przy okazji schudnąć...     Co to jest homofobia? Co to jest homofobia? Homofobia to wroga postawa wobec ludzi homoseksualnych. Jest wiele odmian homofobii od niewinnych żartów, przez obraźliwie wyzwiska, nierówne traktowanie w pracy aż po akty agresji i nienawiści. Dziś homofobię stawia się na równi wobec rasizmu – jako nieuzasadniony przejaw nienawiści wobec innych. Czym się różni RGB od CMYK? Jakie są sposoby separacji kolorów w grafice komputerowej? Czym się różni RGB od CMYK? Jakie są sposoby separacji kolorów w grafice komputerowej? Jeżeli kiedykolwiek zajmowałeś się grafiką komputerową, spotkałeś się pewnie z oznaczeniami barw RGB oraz CMYK. Oznaczają one sposoby separacji koloru i różnią się zasadniczo. RGB to model przestrzeni barw skonfigurowany pod monitory, natomiast CMYK jest używany do grafik drukowanych. Jakie kraje zalegalizowały związki gejów/lesbijek? Gdzie można zawierać związki partnerskie? Jakie kraje zalegalizowały związki gejów/lesbijek? Gdzie można zawierać związki partnerskie? Osoby tej samej płci mogą zawierać w większości krajów Europy Zachodniej oraz kilkunastu innych na świecie związki partnerskie (rodzaj zarejestrowanego konkubinatu). Małżeństwa jednopłciowe – gejów lub lesbijek, są już znacznie rzadsze. Dopuszczają je m.in. Skandynawia, RPA, Kanada i Hiszpania

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!