Anomalie medyczne – jego ciało jest pokryte łuską. Czy lekarzom uda się pomóc „chłopcu rybie"?

Skóra mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga pokryta jest grubą warstwą łusek. Mieszkańcy jego wioski nazywają do chłopcem rybą. Na skórze jego kolegi mieszkającego w Alabamie Paytona roi się od pęcherzy. Powstają one pod wpływem nawet najdelikatniejszego dotyku.W kolejnym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga, który od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. Wśród członków lokalnej społeczności Cheng znany jest jako chłopiec ryba, gdyż całe jego ciało pokryte jest grubą warstwą rybich łusek.

Czy chłopak ma szansę na pozbycie się tej utrudniającej mu codzienne funkcjonowanie przypadłości? Cheng opuszcza swoją wioskę i wyrusza na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie, jak mu pomóc. Czy ta długo wyczekiwana konsultacja odmieni jego życie? Czy istnieje lekarstwo, które jest w stanie przynieść ulgę w jego cierpieniu?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się jednej osobie na milion. Schorzenie, zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają wskutek nawet najdelikatniejszego dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Wszystkim ciśnie się jednak na usta pytanie, czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.
 

Redakcja 21/01/2015

Zobacz też

SENNIK. Sny o zabawkach – co oznaczają? SENNIK. Sny o zabawkach – co oznaczają? Sny o grach i zabawach z dzieciństwa z jednej strony świadczą o niedoborach wartości duchowych w twoim życiu: miłości, akceptacji, przyjaźni, samorealizacji. Z drugiej niosą nadzieję na lepsze jutro, są zapowiedzią radosnych spotkań, prowokują do uśmiechu. Co jeszcze oznaczają sny o zabawkach? Sennik. Co znaczy, gdy we śnie przychodzą do ciebie fryzjerki, kosmetyczki, masażyści? Sennik. Co znaczy, gdy we śnie przychodzą do ciebie fryzjerki, kosmetyczki, masażyści? Kiedy dbanie o urodę odbywa się we śnie, to najczęściej jest ostrzeżenie. Przed fałszywymi przyjaciółmi, chorobami, kłopotami finansowymi, a także przed własnym zarozumialstwem, które może być żałosne w skutkach. Co znaczą sny o dbaniu o urodę? SENNIK. Sny o rolnictwie – co oznaczają? Sny o wsi, pracy na roli są dobrą wróżbą! SENNIK. Sny o rolnictwie – co oznaczają? Sny o wsi, pracy na roli są dobrą wróżbą! Sny o rolnictwie to jedne z najpiękniejszych i najlepiej wróżących snów, jakie można sobie wyobrazić. Są wyrazem tęsknoty za naturą i harmonią. Oznaczają stabilizację, powodzenie finansowe, szacunek innych oraz trwałą miłość i... pracowitego, solidnego partnera. Zobacz co jeszcze oznaczają sny, w których główną rolę odgrywa wieś. Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne? Sennik – słońce, deszcz, burza, gradobicie, mżawka – co znaczą sny o meteorologiczne? Sny o pogodzie - słońcu, zachmurzeniu, deszczu, burzy, gradobiciu, mżawce - to sny o wyrazistym znaczeniu, zarówno dobrym jak i złym - jedne zwiastują oszałamiające powodzenie, inne to przestrogi przed plotkami, kłopotami finansowymi, męczącymi sporami z wrogami. Często zapowiadają burzliwe (nomen omen) zmiany w życiu. Co jeszcze znaczą sny o pogodzie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!