Anomalie medyczne – jego ciało jest pokryte łuską. Czy lekarzom uda się pomóc „chłopcu rybie"?

Skóra mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga pokryta jest grubą warstwą łusek. Mieszkańcy jego wioski nazywają do chłopcem rybą. Na skórze jego kolegi mieszkającego w Alabamie Paytona roi się od pęcherzy. Powstają one pod wpływem nawet najdelikatniejszego dotyku.W kolejnym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga, który od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. Wśród członków lokalnej społeczności Cheng znany jest jako chłopiec ryba, gdyż całe jego ciało pokryte jest grubą warstwą rybich łusek.

Czy chłopak ma szansę na pozbycie się tej utrudniającej mu codzienne funkcjonowanie przypadłości? Cheng opuszcza swoją wioskę i wyrusza na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie, jak mu pomóc. Czy ta długo wyczekiwana konsultacja odmieni jego życie? Czy istnieje lekarstwo, które jest w stanie przynieść ulgę w jego cierpieniu?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się jednej osobie na milion. Schorzenie, zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają wskutek nawet najdelikatniejszego dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Wszystkim ciśnie się jednak na usta pytanie, czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.
 

Redakcja 21/01/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!