Anomalie medyczne – jego ciało jest pokryte łuską. Czy lekarzom uda się pomóc „chłopcu rybie"?

Skóra mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga pokryta jest grubą warstwą łusek. Mieszkańcy jego wioski nazywają do chłopcem rybą. Na skórze jego kolegi mieszkającego w Alabamie Paytona roi się od pęcherzy. Powstają one pod wpływem nawet najdelikatniejszego dotyku.W kolejnym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy mieszkającego w Chinach 22-letniego Chenga, który od dnia swoich narodzin walczy z tajemniczym schorzeniem skóry. Wśród członków lokalnej społeczności Cheng znany jest jako chłopiec ryba, gdyż całe jego ciało pokryte jest grubą warstwą rybich łusek.

Czy chłopak ma szansę na pozbycie się tej utrudniającej mu codzienne funkcjonowanie przypadłości? Cheng opuszcza swoją wioskę i wyrusza na wizytę u lekarza, który twierdzi, że wie, jak mu pomóc. Czy ta długo wyczekiwana konsultacja odmieni jego życie? Czy istnieje lekarstwo, które jest w stanie przynieść ulgę w jego cierpieniu?

Po drugiej stronie kuli ziemskiej, w amerykańskim stanie Alabama, pięcioletni Payton cierpi na chorobę, która przytrafia się jednej osobie na milion. Schorzenie, zwane pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, zabija chłopca. Jego drobne ciało pokrywają pękające pęcherze, które powstają wskutek nawet najdelikatniejszego dotyku.

Modlitwy o zdrowie Paytona zostają wysłuchane, kiedy lekarze dają mu możliwość uczestniczenia w rewolucyjnym przeszczepie komórek macierzystych. Wszystkim ciśnie się jednak na usta pytanie, czy operacja całkowicie wyleczy chłopca i da mu szansę na normalne życie.
 

Redakcja 21/01/2015

Zobacz też

Co jest obrzydliwego w lecie? Mówimy, czego nie należy robić latem, by nie obrzydzać innym tej pory roku! Co jest obrzydliwego w lecie? Mówimy, czego nie należy robić latem, by nie obrzydzać innym tej pory roku! Lato jest naszą ulubioną porą roku. Lubimy słońce, ciepło, długi dzień, jazdę na rowerze, cienkie ciuchy, lekkie buty, świeże polskie owoce i jeszcze kilka rzeczy. I nawet jeśli nie idziemy na urlop, mamy w letnie miesiące poczucie wolności. Te przyjemności psuje nam tylko... widok mężczyzn. Mówimy, dlaczego lato bywa obrzydliwe z powodu mężczyzn PRIMA APRILIS – skąd się wziął ten zwyczaj? Żarty i dowcipy na 1 kwietnia PRIMA APRILIS – skąd się wziął ten zwyczaj? Żarty i dowcipy na 1 kwietnia Prima aprilis – dzień żartów – najbardziej chyba lubią młodzi i... dziennikarze. Jedna i druga grupa 1 kwietnia prześciga się w oryginalności swoich żartów, tak w dobrym, jak i w złym znaczeniu. A czy zastanawialiście się, skąd się wziął ten obyczaj? WIELKANOC. Dlaczego dzielimy się jajkiem? WIELKANOC. Dlaczego dzielimy się jajkiem? Zgodnie z tradycją wielkanocne śniadanie rozpoczynamy od podzielenia się jajkiem. Skąd wziął się ten zwyczaj? Dlaczego to właśnie jajko otwiera ten świąteczny posiłek, a nie chleb lub kiełbasa? Jaka jest jego symbolika? Mówimy, dlaczego dzielimy się jajkiem. Najsłynniejsze i największe ZATONIĘCIA STATKÓW. Jakie okręty poza Titanikiem pociągnęły na dno setki, tysiące ludzi? Najsłynniejsze i największe ZATONIĘCIA STATKÓW. Jakie okręty poza Titanikiem pociągnęły na dno setki, tysiące ludzi? 15 kwietnia 2012 roku wypada setna rocznica najsłynniejszej morskiej katastrofy - zatonięcia Titanica. Tragedia tego wycieczkowca jest znana wszystkim za sprawą głośnego, obsypanego Oscarami filmu Jamesa Camerona, jednak niewiele osób wie, że nie była to największa katastrofa na morzu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!