Anomalie medyczne – chłopiec o ośmiu kończynach i siostry syjamskie zrośnięte miednicą

Z ciała kilkuletniego Deepaka korzysta pasożytniczy bliźniak. Miejscowi mówią o Deepaku „chłopiec pająk". Czy lekarzom uda się pomóc chłopcu rozstać się z nieproszonym gościem? Przekonajcie się sami FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek filmu z cyklu „Anomalie medyczne"Przebywając w łonie matki Deepak wchłonął część ciała swojego brata bliźniaka. Na zewnątrz pozostały jednak cztery jego kończyny, które dziś wystają z klatki piersiowej chłopca. Zdesperowani rodzice robią co w ich mocy, szukając ratunku dla swojej pociechy. Przez lata pasożytniczy bliźniak stwarzał coraz większe zagrożenia dla zdrowia i życia Deepaka. Teraz chłopiec staje przed możliwością operacji, która może zmienić jego życie.

Zobacz, jak lekarze poradzą sobie z tą sytuacją. Czy staną na wysokości zadania? Czy Deepak ma szansę na normalne dzieciństwo?

W najnowszym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy tez historię sióstr Sohny i Mohny, mieszkających na drugim krańcu Indii. To bliźniaczki syjamskie połączone ze sobą miednicą i dzielące jedną parę nóg. Czy i dla nich, podobnie jak dla Deepaka znajdzie się ratunek? Czy już na całe życie pozostaną ze sobą złączone?

Redakcja 30/09/2014

Zobacz też

Jak spłacić kartę kredytową po wakacjach? Jak spłacić kartę kredytową po wakacjach? Karta kredytowa na wakacje? Z jednej strony nieoceniona pomoc i ratunek finansowy, z drugiej niemały kłopot. Zastrzyk gotówki latem cieszy nas szczególnie, ale niestety po wakacjach musimy się zmierzyć z uzupełnieniem konta. Jak spłacić kartę kredytową po wakacjach? Jak uniknąć kłótni z mężczyzną podczas zakupów? Jak uniknąć kłótni z mężczyzną podczas zakupów? Mężczyźni tylko od czasu do czasu wybierają się do sklepu i zwykle po coś pospolitego (mleko, bułki, masło, gazeta), bo „do chodzenia po sklepach nie mam zdrowia i nerwów”. I wcale się nie kryją z takimi poglądami i podejściem do sprawy.  Gdy udają się z partnerką na zakupy często towarzyszy temu refren wysyczany dobitnie i warkliwie w ucho partnerki: a po co ci to? Czy można uniknąć takich sytuacji? Czy, robiąc zakupy, można nie kłócić się o nie z mężczyzną? Mówimy, jak to zrobić. Czym jest neuroestetyka? Jak sztuka wpływa na pracę mózgu i zachowania człowieka? Czym jest neuroestetyka? Jak sztuka wpływa na pracę mózgu i zachowania człowieka? NEUROESTETYKA. Dlaczego istnieją przeżycia estetyczne i w jaki sposób nasze mózgi je tworzą? Badacze neuroestetyki starają się odpowiedzieć na to pytanie, badając wpływ sztuki na mózg i zachowania człowieka. Na co choruje Anna Przybylska? Operacja Anny Przybylskiej Na co choruje Anna Przybylska? Operacja Anny Przybylskiej Anna Przybylska pod koniec lipca trafiła do gdańskiego Centrum Medycyny Inwazyjnej. Aktorka przeszła tam operację usunięcia guza trzustki. Aktualnie Przybylska przebywa na oddziale intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Mówimy o chorobie Anny Przybylskiej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!