Anomalie medyczne – chłopiec o ośmiu kończynach i siostry syjamskie zrośnięte miednicą

Z ciała kilkuletniego Deepaka korzysta pasożytniczy bliźniak. Miejscowi mówią o Deepaku „chłopiec pająk". Czy lekarzom uda się pomóc chłopcu rozstać się z nieproszonym gościem? Przekonajcie się sami FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek filmu z cyklu „Anomalie medyczne"Przebywając w łonie matki Deepak wchłonął część ciała swojego brata bliźniaka. Na zewnątrz pozostały jednak cztery jego kończyny, które dziś wystają z klatki piersiowej chłopca. Zdesperowani rodzice robią co w ich mocy, szukając ratunku dla swojej pociechy. Przez lata pasożytniczy bliźniak stwarzał coraz większe zagrożenia dla zdrowia i życia Deepaka. Teraz chłopiec staje przed możliwością operacji, która może zmienić jego życie.

Zobacz, jak lekarze poradzą sobie z tą sytuacją. Czy staną na wysokości zadania? Czy Deepak ma szansę na normalne dzieciństwo?

W najnowszym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy tez historię sióstr Sohny i Mohny, mieszkających na drugim krańcu Indii. To bliźniaczki syjamskie połączone ze sobą miednicą i dzielące jedną parę nóg. Czy i dla nich, podobnie jak dla Deepaka znajdzie się ratunek? Czy już na całe życie pozostaną ze sobą złączone?

Redakcja 28/01/2015

Zobacz też

Jak zrobić strój na jasełka? Maryja, Józef, anioł, pasterz Jak zrobić strój na jasełka? Maryja, Józef, anioł, pasterz Jasełka na stałe już weszły do tradycji świątecznych. Przed lub po świętach Bożego Narodzenia w kościołach, przedszkolach i szkołach wystawiane są jasełka. Biorą w nich udział nasze dzieci. Jak samodzielnie przygotować stroje na jasełka? Jak zrobić przebranie Maryi, Józefa, pasterza, jednego z Trzech Króli albo anioła? Film „Francuskie siły specjalne w akcji”: dokument o RAID i terroryzmie we Francji Film „Francuskie siły specjalne w akcji”: dokument o RAID i terroryzmie we Francji Twórcy dokumentu wnikają w struktury francuskiej specjalnej jednostki antyterrorystycznej RAID, biorącej udział w najbardziej niebezpiecznych i skomplikowanych operacjach. RAID uczestniczył m.in. w akcji ujęcia terrorystów odpowiedzialnych za ataki w Paryżu 13 listopada 2015 roku i za zamach na redakcję gazety „Charlie Hebdo” w styczniu 2015 roku. Kamera towarzyszy członkom tej elitarnej brygady podczas szkoleń i ryzykownych akcji. Śladem francuskiego dżihadysty. Dlaczego Europejczycy zasilają Państwo Islamskie? Śladem francuskiego dżihadysty. Dlaczego Europejczycy zasilają Państwo Islamskie? Co europejskich muzułmanów – urodzonych i wychowanych we Francji, w Belgii, w Niemczech czy w Anglii – popycha ku Państwu Islamskiemu, wyjątkowo krwawej organizacji terrorystycznej? Odpowiedź w niezwykłym dokumencie. Jasełka – co to jest? Skąd się wzięła tradycja jasełek? Jasełka – co to jest? Skąd się wzięła tradycja jasełek? Jasełka to widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Ale tradycja jasełek, mimo tego strapolskiego słowa, nie pochodzi z Polski - jasełka wywodzą się z Włoch, a przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!