Anomalie medyczne – chłopiec o ośmiu kończynach i siostry syjamskie zrośnięte miednicą

Z ciała kilkuletniego Deepaka korzysta pasożytniczy bliźniak. Miejscowi mówią o Deepaku „chłopiec pająk". Czy lekarzom uda się pomóc chłopcu rozstać się z nieproszonym gościem? Przekonajcie się sami FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek filmu z cyklu „Anomalie medyczne"Przebywając w łonie matki Deepak wchłonął część ciała swojego brata bliźniaka. Na zewnątrz pozostały jednak cztery jego kończyny, które dziś wystają z klatki piersiowej chłopca. Zdesperowani rodzice robią co w ich mocy, szukając ratunku dla swojej pociechy. Przez lata pasożytniczy bliźniak stwarzał coraz większe zagrożenia dla zdrowia i życia Deepaka. Teraz chłopiec staje przed możliwością operacji, która może zmienić jego życie.

Zobacz, jak lekarze poradzą sobie z tą sytuacją. Czy staną na wysokości zadania? Czy Deepak ma szansę na normalne dzieciństwo?

W najnowszym odcinku programu „Anomalie medyczne" poznamy tez historię sióstr Sohny i Mohny, mieszkających na drugim krańcu Indii. To bliźniaczki syjamskie połączone ze sobą miednicą i dzielące jedną parę nóg. Czy i dla nich, podobnie jak dla Deepaka znajdzie się ratunek? Czy już na całe życie pozostaną ze sobą złączone?

Redakcja 30/09/2014

Zobacz też

Palestyna jak więzienie - los dzieci  na palestyńskich terytoriach okupowanych Palestyna jak więzienie - los dzieci na palestyńskich terytoriach okupowanych Palestyna pozostaje w konflikcie z Izraelem. ten konflikt ma wiele obliczy - jednym z najdramatyczniejszych jest życie palestyńskich dzieci - szczególnie na terenach okupowanych. W sieci znajdziemy wiele filmików pokazujących izraelskich żołnierzy aresztujących nastoletnie dzieci palestyńskie. To niestety nie fikcja i nie ustawki. Tak wygląda codzienność pokazywana również przez twórców filmu Palestyna jak więzienie. Piotr Ratajczak z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Piotr Ratajczak z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Piotr z serialu „Redakcja” – szef działu śledczego w „Expressie Codziennym” – to dobry, doświadczony dziennikarz. Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym jest prawym i uczciwym człowiekiem. Współpracownicy szanują go, stanowi wręcz dla nich wzór. W życiu osobistym Piotr zmagać się natomiast musi z niemałymi problemami. Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja Sokołowska z serialu „Redakcja”: sylwetka, zdjęcia Alicja z serialu „Redakcja” – redaktor naczelna „Expressu Codziennego” – jest wymagającym, ale sprawiedliwym szefem. W sytuacjach służbowych jest chłodna, powściągliwa, bardzo racjonalna. W życiu osobistym okazuje się jednak osobą pełną ciepła. Mój nowy mózg: historia Simona Halesa Mój nowy mózg: historia Simona Halesa Mój nowy mózg to film pokazujący historię walki Simona Halesa o powrót do normalnego życia. Skończyło się ono gdy Simon spadł z dużej wysokości i uszkodził mózg. Choć przeżył upadek i po 3 miesiącach obudził się ze śpiączki, nie był już tym samym człowiekiem. Czy uda się przywrócić mu sprawność intelektualną i fizyczną?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!