ANDRZEJKI - co oznaczają kształty z wosku? Jak wróżyć z wosku?

Andrzejkowe wróżby to dawny zwyczaj, kultywowany w wigilię dnia św. Andrzeja, czyli 29 listopada! Jak co roku w Andrzejki lejemy wosk przez klucz, mając nadzieję na wróżbę, która w końcu odmieni nasze życie. Zobacz, co tak naprawdę oznaczają poszczególne formy i czego możesz się spodziewać od losu po otrzymaniu określonych woskowych kształtów. Jak wróżyć z wosku - wróżby andrzejkowe

Jak wróżyć z wosku - Wróżby andrzejkowe

Ważna zasada, o której warto pamiętać zanim zaczniemy lać wosk jest taka, że kształty z woskowych mas możemy interpretować dopiero wtedy, kiedy rzucą cień na ścianę. Pamiętajmy też o doborze odpowiedniego klucza z główką z tak dużym otworem w niej, by nie poparzyć sobie rąk, przelewając wosk przez klucz. 

Najważniejsze kształty - co mówią?

  • Postać człowieka – ma wiele interpretacji, tak jak zróżnicowana jest ludzka natura. Wszystko zależy od tego czy z wosku otrzymaliśmy kształt starca, małego dziecka, mężczyzny czy kobiety. Starzec zwykle jest zapowiedzią ważnego wydarzenia, poważnej zmiany w życiu, której konsekwencje będziemy odczuwać bardzo długo. Małe dziecko oznacza chęć stabilizacji, wprowadzenia zmian w życie, których od dawna pragniemy. Prawdopodobnie w przyszłym roku te pragnienia zostaną zrealizowane (nie muszą one jednak wiązać się z powiększeniem rodziny). Zarys kobiety zwiastuje pojawienie się przyjaznej duszy w naszym życiu, natomiast mężczyzny – wyraźne zmiany w życiu. Raczej na lepsze – może zmiana pracy albo miejsca zamieszkania? 
  • Zwierzę – to wszystko zależy od tego czy jest to zwierzę domowe – pies, kot albo papuga czy raczej dzikie. Zwierzę domowe to zwiastun stabilizacji i harmonii w życiu codziennym. Dzika zwierzyna będzie raczej  symbolizować nagłe zmiany w życiu – chęć urozmaicenia codzienności, wprowadzenia ożywienia i odrobiny pikanterii.  
  • Samochód, samolot – tu interpretacja jest bardzo jednoznaczna. Taki symbol nie może oznaczać nic innego jak podróż – tę w wymiarze fizycznym, ale też w głąb duszy. Być może w przyszłym roku odkryjemy swoje nieznane dotąd oblicze? 
  • Gwiazda – symbol jasności, dobrej nowiny i życiowego przewodnika. Gwiazda to bardzo dobra wróżba. Zwiastuje powodzenie, przychylność wszystkich sfer życia. Być może wkrótce twoje życie się zmieni – zostaniesz w końcu doceniony i nagrodzony za swą pracę. 
  • Niektóre kształty są tak jednoznaczne, że interpretacja przyjdzie natychmiast np. kołyska lub wózek zwiastuje pojawienie się potomstwa, kształt (oczywiście przybliżony) danego kraju, być może zwiastuje podróż właśnie w to miejsce, a serce – tu trudno o bardziej dosadną wróżbę - w przyszłym roku czeka cię miłosny podbój albo inne szaleństwo w sferze uczuć. 

>> Wszystko o andrzejkach.
Tradycja i obyczaje wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada

Redakcja 29/11/2015

Zobacz też

Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Przerwany lot MH17 Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Przerwany lot MH17 Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą poruszyło ludzi na całym świecie. Wskutek ataku zginęło blisko 300 osób, a przez kilka dni po tragedii na miejsce nie wpuszczane były osoby postronne.  FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Przerwany lot MH17" opowiadający o wydarzeniach, jakie miały miejsce w lipcu ubiegłego roku na Ukrainie. Megalotnisko w Dubaju: co się dzieje na jego zapleczu? Megalotnisko w Dubaju: co się dzieje na jego zapleczu? Lotnisko w Dubaju to prawdziwy kolos! Co rok przewija się przez nie gigantyczna liczba około 70 milionów pasażerów. Jak wygląda obsługa tak wielkiej liczby podróżnych? Sprawdźcie! FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Megalotnisko w Dubaju"! Prawdziwa historia rodu Borgiów, sezon 3., odc. 12. Lukrecja spodziewa się dziecka, a Cezar został uwięzion Prawdziwa historia rodu Borgiów, sezon 3., odc. 12. Lukrecja spodziewa się dziecka, a Cezar został uwięzion Borgiowie - poznajcie ciąg dalszy barwnej historii jednego z najsłynniejszych rodów w historii Europy! FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów, sezon 3., odc. 11. Jak potoczą się ich losy po śmierci Rodriga Borgii - papieża Aleksandra VI? Prawdziwa historia rodu Borgiów, sezon 3., odc. 11. Jak potoczą się ich losy po śmierci Rodriga Borgii - papieża Aleksandra VI? Borgiowie - oto ciąg dalszy perypetii jednej z najsłynniejszych rodzin w historii Europy. Co przyniesie im rok 1504? Głowa rodu, Rodrigo Borgia - papież Aleksander VI nie żyje. Jak bez jego wsparcia poradzą sobie jego dzieci - Lukrecja Borgia i Cezar Borgia? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek trzeciego sezonu serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów"!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!