ANDRZEJKI – co oznaczają kształty z wosku? Jak wróżyć z wosku?

Andrzejkowe wróżby to dawny zwyczaj, kultywowany w wigilię dnia św. Andrzeja, czyli 29 listopada! Jak co roku w Andrzejki lejemy wosk przez klucz, mając nadzieję na wróżbę, która w końcu odmieni nasze życie. Zobacz, co tak naprawdę oznaczają poszczególne formy i czego możesz się spodziewać od losu po otrzymaniu określonych woskowych kształtów. Jak wróżyć z wosku - wróżby andrzejkowe

Jak wróżyć z wosku - Wróżby andrzejkowe

Ważna zasada, o której warto pamiętać zanim zaczniemy lać wosk jest taka, że kształty z woskowych mas możemy interpretować dopiero wtedy, kiedy rzucą cień na ścianę. Pamiętajmy też o doborze odpowiedniego klucza z główką z tak dużym otworem w niej, by nie poparzyć sobie rąk, przelewając wosk przez klucz. 

Najważniejsze kształty - co mówią?

  • Postać człowieka – ma wiele interpretacji, tak jak zróżnicowana jest ludzka natura. Wszystko zależy od tego czy z wosku otrzymaliśmy kształt starca, małego dziecka, mężczyzny czy kobiety. Starzec zwykle jest zapowiedzią ważnego wydarzenia, poważnej zmiany w życiu, której konsekwencje będziemy odczuwać bardzo długo. Małe dziecko oznacza chęć stabilizacji, wprowadzenia zmian w życie, których od dawna pragniemy. Prawdopodobnie w przyszłym roku te pragnienia zostaną zrealizowane (nie muszą one jednak wiązać się z powiększeniem rodziny). Zarys kobiety zwiastuje pojawienie się przyjaznej duszy w naszym życiu, natomiast mężczyzny – wyraźne zmiany w życiu. Raczej na lepsze – może zmiana pracy albo miejsca zamieszkania? 
  • Zwierzę – to wszystko zależy od tego czy jest to zwierzę domowe – pies, kot albo papuga czy raczej dzikie. Zwierzę domowe to zwiastun stabilizacji i harmonii w życiu codziennym. Dzika zwierzyna będzie raczej  symbolizować nagłe zmiany w życiu – chęć urozmaicenia codzienności, wprowadzenia ożywienia i odrobiny pikanterii.  
  • Samochód, samolot – tu interpretacja jest bardzo jednoznaczna. Taki symbol nie może oznaczać nic innego jak podróż – tę w wymiarze fizycznym, ale też w głąb duszy. Być może w przyszłym roku odkryjemy swoje nieznane dotąd oblicze? 
  • Gwiazda – symbol jasności, dobrej nowiny i życiowego przewodnika. Gwiazda to bardzo dobra wróżba. Zwiastuje powodzenie, przychylność wszystkich sfer życia. Być może wkrótce twoje życie się zmieni – zostaniesz w końcu doceniony i nagrodzony za swą pracę. 
  • Niektóre kształty są tak jednoznaczne, że interpretacja przyjdzie natychmiast np. kołyska lub wózek zwiastuje pojawienie się potomstwa, kształt (oczywiście przybliżony) danego kraju, być może zwiastuje podróż właśnie w to miejsce, a serce – tu trudno o bardziej dosadną wróżbę - w przyszłym roku czeka cię miłosny podbój albo inne szaleństwo w sferze uczuć. 

>> Wszystko o andrzejkach.
Tradycja i obyczaje wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada

Redakcja 29/11/2015

Zobacz też

Gdzie zamontować czujnik dymu? Gdzie zamontować czujnik dymu? Czujki dymu nie zapobiegają powstawaniu pożarów. Mogą jednak skutecznie zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu, dzięki czemu jest większa szansa na szybkie opuszczenie domu i uratowanie zdrowia lub życia, albo na ugaszenie ognia, zanim zdąży on się rozprzestrzenić i poczynić znaczne szkody. Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda Stadion Miejski? Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda Stadion Miejski? Stadion Miejski we Wrocławiu to jeden z czterech polskich obiektów, na którym rozgrywane będą mecze w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej. Aktualnie służy również jako obiekt sportowy piłkarskiemu Śląskowi Wrocław. Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda? Jak powstał stadion w Charkowie? Jak powstał stadion w Charkowie? Ukraina buduje stadiony lub je modernizuje. Jedną z aren, która gościć będzie najlepszych piłkarzy w Europie, a która została odnowiona, jest Stadion Metalist w Charkowie. Jak powstawał stadion i kiedy rozpoczęto jego renowację? Mówimy wszystko o Metalist Stadium. ZAWODY REGULOWANE. Jakie zmiany czekają zawody prawnicze? Deregulacja zawodów prawniczych ZAWODY REGULOWANE. Jakie zmiany czekają zawody prawnicze? Deregulacja zawodów prawniczych Czy dostęp do zawodów prawniczych powinien być możliwy bez aplikacji? Czy adwokatem lub radcą prawnym może być każdy? Proponowane przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina zmiany mają zredukować listę 380 zawodów regulowanych do 180, mają objąć m.in. zawody prawnicze. Po ich „uwolnieniu" z egzaminów radcowskich i adwokackich mają zniknąć części testowe. Mówimy, jakie zmiany dotkną zawody prawnicze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!