ANDRZEJ SZTORC, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Tarnowa. Zobacz SYLWETKĘ posła

Andrzej Sztorc, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 15 (OKW Tarnów). Działacz regionalnych i krajowych struktur partii, właściciel gospodarstwa rolnego i technik budowlany. W obecnej kadencji Sejmu zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, jest też członkiem Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

ANDRZEJ SZTORC jest posłem partii Polskie Stronnictwo Ludowe

Wybrany: 09-10-2011

Z jakiej parti: Polskie Stronnictwo Ludowe

Liczba głosów: 7 087

Staż parlamentarny: poseł VI kadencji

Klub/koło: Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego

Data i miejsce urodzenia: 09-08-1953Wola Rzędzińska

Zawód: rolnik, przedsiębiorca

Sylwetka Andrzeja Sztorca

Andrzej Sztorc ukończył Technikum Budowlane. W przeszłości pracował w zakładach "Chemobudowa Kraków", był też kierownikiem Zakładu Usług Budowlanych w Wojewódzkiej Spółdzielni Pracy w Tarnowie. Od 1978 roku prowadzi własne gospodarstwo rolne. Był działaczem "Solidarności", pełnił funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie i wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Krakowie. Przez osiem lat był radnym sejmiku małopolskiego, gdzie piastował stanowisko przewodniczącego Komisji Rolnictwa. Mandat posła VI kadencji objął po śmierci Wiesława Wody w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. W obecnej kadencji Sejmu zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, jest też członkiem Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Czy Andrzej Sztorc był skazany za wyłudzenia?

W 2010 roku wyrokiem sądu pierwszej instancji został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby za rzekome wyłudzenie sześć lat wcześniej dopłat do gruntów rolnych. Kilka miesięcy później wyrok uchylono, a w 2011 roku Sąd Rejonowy w Tarnowie uniewinnił go od popełnienia zarzucanych mu czynów.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

Poseł prowadzi bloga andrzejsztorc.blog.onet.pl i stronę internetową www.sztorcandrzej.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!