Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi

Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi.


Pamiętacie serial „Lost"? Podobne katastrofy, zarówno samolotowe, jak i kolejowe, czy związane z działaniem żywiołów, zdarzają się nie tylko w wyobraźni scenarzystów, może do nich dojść w każdej chwili, tuż obok nas. Seria „Akcje ratunkowe wszech czasów" opowiada o kilku z tych, które wydarzyły się w ostatnich latach, przedstawiając skomplikowane i trudne akcje ratunkowe, jakie po nich nastąpiły. Ratownicy ocalili w nich życie wielu ludzi, a historie o trudach i dramatycznych sytuacjach, do których doszło w ich trakcie mogłyby stać się kanwą niejednego filmu.

W kolejnych epizodach serii zobaczymy m.in. jak przebiegała akcja ratowania ludzi uwięzionych w budynku zniszczonym przez trzęsienie ziemi w Pakistanie w 2005 roku. Dowiemy się, jak uratowano grotołazów uwięzionych w jaskiniach Vitarelles oraz poznamy szczegóły ewakuacji załogi statku towarowego Camilla. Zobaczmy też, jak ratowano poszkodowanych w wyniku uderzenia huraganu Katrina.
 

Redakcja 02/12/2014

Zobacz też

Tadżin – przepis Magdy Gessler na marokańskie danie Tadżin – przepis Magdy Gessler na marokańskie danie Magda Gessler po raz kolejny odwiedziła Lublin. Tym razem ekipa "Kuchennych rewolucji" postanowiła tchnąć nowe życie w restaurację "Orient Express". Ciekawy pomysł na wnętrze przypominające przedziały słynnego pociągu nie szedł w parze z dobrą orientalną kuchnią. Magda Gessler postanowiła to zmienić, wprowadzając dania podobne do tych serwowanych przed laty w Orient Expressie, m.in. marokański tażin (tadżin). Oto przepis na to danie. Rote gruetze – przepis Magdy Gessler na kisiel z owocami i winem Rote gruetze – przepis Magdy Gessler na kisiel z owocami i winem Rote gruetze, czyli kisiel z owocami i winem, stał się słodkim finałem kuchennej rewolucji, jaką Magda Gessler zgotowała restauracji "Niebieski parasol" w Chojnowie (nowa nazwa: "Pod jeleniem"). Deser zachwycił wszystkich gości. To rote grütze, czyli rodzaj kisielu, ale przygotowanego z całych owoców jagodowych i czerwonego wina. Oto przepis na rote grütze. Schab w mleku – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji Schab w mleku – przepis Magdy Gessler z Kuchennych rewolucji Jak smacznie przyrządzić schab? Wypróbuj schab na mleku według przepisu Magdy Gessler. Szefowa "Kuchennych Rewolucji" proponuje nietypową recepturę - schab duszony w mleku z dodatkiem aromatycznym ziół i przypraw. Jak zrobić schab na mleku według Magdy Gessler? Wypróbuj poniższy przepis. Odmładzający seks - wpływ seksu na zdrowie człowieka Odmładzający seks - wpływ seksu na zdrowie człowieka Czy seks naprawdę odmładza? Coraz częściej słychać, że jest dobry na stres, nadciśnienie i kłopoty z sercem! Jak seks wpływa na zdrowie człowieka? Dlaczego jeszcze warto uprawaić seks - oprócz orgazmu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!