Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi

Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi.


Pamiętacie serial „Lost"? Podobne katastrofy, zarówno samolotowe, jak i kolejowe, czy związane z działaniem żywiołów, zdarzają się nie tylko w wyobraźni scenarzystów, może do nich dojść w każdej chwili, tuż obok nas. Seria „Akcje ratunkowe wszech czasów" opowiada o kilku z tych, które wydarzyły się w ostatnich latach, przedstawiając skomplikowane i trudne akcje ratunkowe, jakie po nich nastąpiły. Ratownicy ocalili w nich życie wielu ludzi, a historie o trudach i dramatycznych sytuacjach, do których doszło w ich trakcie mogłyby stać się kanwą niejednego filmu.

W kolejnych epizodach serii zobaczymy m.in. jak przebiegała akcja ratowania ludzi uwięzionych w budynku zniszczonym przez trzęsienie ziemi w Pakistanie w 2005 roku. Dowiemy się, jak uratowano grotołazów uwięzionych w jaskiniach Vitarelles oraz poznamy szczegóły ewakuacji załogi statku towarowego Camilla. Zobaczmy też, jak ratowano poszkodowanych w wyniku uderzenia huraganu Katrina.
 

Redakcja 16/12/2014

Zobacz też

Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... WIDEO Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... WIDEO Kiedy rozebrać choinkę? Sprawa wydaje się prosta – bożonarodzeniowe drzewko należy wyrzucić wtedy, gdy przestanie wyglądać świeżo i dekoracyjnie. Tradycyjnie jednak choinka w polskim domu stoi do jednego z trzech świąt: Trzech Króli, Niedzieli Chrztu Pańskiego lub Matki Bożej Gromnicznej. Jakie to daty? Tajna broń Japonii: czy ogromny okręt podwodny mógł zmienić historię II Wojny Światowej? Tajna broń Japonii: czy ogromny okręt podwodny mógł zmienić historię II Wojny Światowej? Tajna broń Japonii to film dokumentalny, z którego dowiemy się, czy II Wojna Światowa mogła zakończyć się inaczej, gdyby Japończykom udało się zbudować ogromny podwodny lotniskowiec. W trakcie podmorskich badań pojazd "Pisces V" należący do Hawaii Undersea Research Laboratory natknął się na wrak japońskiego okrętu podwodnego z II wojny światowej. Były to szczątki I-400, pierwszej jednostki typu Sen Toku. Czemu służył ten okręt? Zasadzka talibów - historia francuskiego patrolu podczas wojny w Afganistanie Zasadzka talibów - historia francuskiego patrolu podczas wojny w Afganistanie Zasadzka talibów to francuski film dokumentalny opowiadający historię francuskich spadochroniarzy, którzy podczas patrolu wpadli w tytułową zasadzkę. Jak potoczyła się walka? Jak wyglądały dalsze losy członków feralnego patrolu? Zobacz na FOKUS TV! Zwierzęta doskonałe odc. 1 - Słonie, koty i ośmiornice Zwierzęta doskonałe odc. 1 - Słonie, koty i ośmiornice Koniecznie oglądaj Zwierzęta doskonałe, a dowiesz się na przykład tego że flaming może jeść tylko wtedy, gdy jego głowa jest odwrócona do góry nogami. Albo, że niektóre ślimaki potrafią spać przez 3 lata bez przerwy. A także tego, że większość dorosłych słoni waży mniej niż język płetwala błękitnego! Nie wiedziałeś tego?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!