Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi

Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi.


Pamiętacie serial „Lost"? Podobne katastrofy, zarówno samolotowe, jak i kolejowe, czy związane z działaniem żywiołów, zdarzają się nie tylko w wyobraźni scenarzystów, może do nich dojść w każdej chwili, tuż obok nas. Seria „Akcje ratunkowe wszech czasów" opowiada o kilku z tych, które wydarzyły się w ostatnich latach, przedstawiając skomplikowane i trudne akcje ratunkowe, jakie po nich nastąpiły. Ratownicy ocalili w nich życie wielu ludzi, a historie o trudach i dramatycznych sytuacjach, do których doszło w ich trakcie mogłyby stać się kanwą niejednego filmu.

W kolejnych epizodach serii zobaczymy m.in. jak przebiegała akcja ratowania ludzi uwięzionych w budynku zniszczonym przez trzęsienie ziemi w Pakistanie w 2005 roku. Dowiemy się, jak uratowano grotołazów uwięzionych w jaskiniach Vitarelles oraz poznamy szczegóły ewakuacji załogi statku towarowego Camilla. Zobaczmy też, jak ratowano poszkodowanych w wyniku uderzenia huraganu Katrina.
 

Redakcja 16/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!