Akcje ratunkowe wszech czasów – tragiczne wydarzenia, skomplikowane akcje ratownicze i odważni ratownicy, którzy ocalili życie wielu ludzi

Zanim do pasażerów samolotu, który spadł w Andach, dotarła pomoc, poszkodowani spędzili ponad dwa miesiące w wysokich górach, osamotnieni, bez jedzenia, wody i środków medycznych. O tym, jak sobie radzili i jak udało się w końcu ich odnaleźć opowiada pierwszy odcinek serii „Akcje ratunkowe wszech czasów". Kolejne przedstawiają inne trudne akcje ratunkowe, w trakcie których ratownicy ocalili życie wielu ludzi.


Pamiętacie serial „Lost"? Podobne katastrofy, zarówno samolotowe, jak i kolejowe, czy związane z działaniem żywiołów, zdarzają się nie tylko w wyobraźni scenarzystów, może do nich dojść w każdej chwili, tuż obok nas. Seria „Akcje ratunkowe wszech czasów" opowiada o kilku z tych, które wydarzyły się w ostatnich latach, przedstawiając skomplikowane i trudne akcje ratunkowe, jakie po nich nastąpiły. Ratownicy ocalili w nich życie wielu ludzi, a historie o trudach i dramatycznych sytuacjach, do których doszło w ich trakcie mogłyby stać się kanwą niejednego filmu.

W kolejnych epizodach serii zobaczymy m.in. jak przebiegała akcja ratowania ludzi uwięzionych w budynku zniszczonym przez trzęsienie ziemi w Pakistanie w 2005 roku. Dowiemy się, jak uratowano grotołazów uwięzionych w jaskiniach Vitarelles oraz poznamy szczegóły ewakuacji załogi statku towarowego Camilla. Zobaczmy też, jak ratowano poszkodowanych w wyniku uderzenia huraganu Katrina.
 

Redakcja 02/12/2014

Zobacz też

Telewizja cyfrowa – jaki dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej? Telewizja cyfrowa – jaki dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej? Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce stanowi prawdziwą rewolucję. Wiąże się jednak zakupem nowego telewizora bądź dekodera. Mówimy, na jaki model dekodera wybrać i jak dostosować nasz odbiornik do odbioru nowej telewizji. Czy Joan Collins przeklina w reklamie snickersa? Co oznacza słowo ZAJUMAĆ? Czy Joan Collins przeklina w reklamie snickersa? Co oznacza słowo ZAJUMAĆ? Joan Collins, aktorka znana między innymi z roli w kultowym serialu „Dynastia”, występuje w reklamie batonu snickers. W dwudziestosekundowym filmiku pyta rozwścieczona w męskiej szatni, kto jej za...ł dezodorant. Wiele osób słyszy wulgaryzm w ustach amerykańskiej aktorki. Czy rzeczywiście Alexis rzuca mięsem? Kiedy zaczyna się SEZON NARCIARSKI? Kiedy zaczyna się SEZON NARCIARSKI? Koniec wakacji, a wielu już nie może się doczekać kiedy wreszcie będzie mogło podbijać stoki . Planować i rezerwować można już teraz, ale od kiedy można pojeździć na nartach? Jak rozpoznać matkę wózkową? Jak wygląda wózkowa matka? Jak rozpoznać matkę wózkową? Jak wygląda wózkowa matka? Macierzyństwo... W naszym życiu społecznym jest kilka tematów, których poruszenie nawet w gronie rodzinnym lub towarzyskim może skończyć się tragicznie, na przykład zerwaniem stosunków wszelakich na czas nieokreślony. Jednym z nich jest właśnie macierzyństwo, którego wyraz i obraz martyrologiczno-bogoojczyźniany jakoś nijak nie może nas opuścić. Każda krytyka macierzyństwa  powoduje wojnę. Aktualną batalię rozpoczął prof. Mikołejko pisząc o matkach wózkowych. Kim są matki wózkowe i o co ten hałas?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!