Akcje ratunkowe na morzu. Ochotnicy na straży ludzkiego życia

Bohaterami serialu „Akcje ratunkowe na morzu” są ludzie, którzy nie tylko bezinteresownie poświęcają swój czas, ale też ryzykują życiem, uczestnicząc w akcjach ratownictwa morskiego na wodach wokół Wielkiej Brytanii i Irlandii. Widzowie będą świadkami akcji m.in. ratowania amatora polowań na ryby, studentów, którzy pod wpływem LSD wskoczyli nago do rzeki czy dwunastoletniego harcerza, który uległ wypadkowi podczas wycieczki.

Odcinek 1

Emerytowana przedszkolanka pakuje się w poważne kłopoty, próbując ratować swoje psy, które zaskoczył przypływ. W Walii ratownicy usiłują ocalić amatora polowania na ryby, który doznał wstrząśnienia mózgu. Jeden z wolontariuszy zostaje zmyty z klifu przez falę. W Blackpool ratownicy ryzykują życiem, ruszając do akcji podczas sztormu, kiedy prędkość wiatru wynosi 7 w skali Beauforta. Tuż przed Bożym Narodzeniem ulewne deszcze powodują powódź w Kumbrii. Ochotnicy z RNLI pomagają rodzinom uwięzionym przez wodę.

Odcinek 2

Najwięcej pracy ma baza położona daleko od morza – stacja nad Tamizą w centrum Londynu. Powstała ona po w 1989 roku, po katastrofie statku „Marchioness”, w której zginęło 51 osób. W tym odcinku zobaczymy, jak załoga londyńskiej RNLI rusza na pomoc dwóm studentom, którzy pod wpływem LSD postanowili popływać nago w rzece. Ratownicy z Newquay z Kornwalii starają się pomóc dwunastoletniemu harcerzowi, który miał wypadek podczas wycieczki. W Eastbourne natomiast załoga RNLI odszukuje ciało samobójcy.

Akcje ratunkowe na morzu - Sobota, 23:00 w FOKUS TV

Redakcja 16/02/2018

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!