„Kościół dzisiaj". Historia Jesusa Romero, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza

Druga odsłona cyklu „Kościół dzisiaj" w telewizji FOKUS TV to wstrząsający dokument „Agnus Dei – Baranek Boży”, poświęcony problemowi, jakim jest molestowanie w kościele katolickim. Film opowiada historię Jesusa Romero, mężczyzny, który w dzieciństwie został skrzywdzony przez księdza - przyjaciela rodziny.
Jedna z najstarszych instytucji współczesnego świata - kościół katolicki przeżywa w dzisiejszych czasach poważny kryzys. Spadek powołań, wierni masowo odwracający się od kościoła, niemożność odnalezienia wspólnego języka ze zwykłymi ludźmi i odnalezienia się we współczesnym świecie – to tylko niektóre z trudności, jakim muszą czoła nie tylko kościelni hierarchowie, ale także wszyscy księża w najmniejszej nawet parafii na końcu świata.

Jednym z najbardziej palących problemów, z jakimi poradzić musi sobie dziś kościół jest kwestia molestowania seksualnego nieletnich przez księży katolickich. I właśnie temu tematowi poświęcona jest druga odsłona cyklu „Kościół dzisiaj", który w listopadzie oglądać można w FOKUS TV. Film „Agnus Dei – Baranek Boży” to poruszająca historia Meksykanina Jesusa Romero, mężczyzny, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Jego prześladowca był zarazem przyjacielem rodziny i mentorem chłopca, co tym trudniejszym czyniło przeciwstawienie się jego praktykom.

Dorosłemu już dziś Jesusowi nie zależy na zemście ani nawet na wymierzeniu sprawiedliwości człowiekowi, który go skrzywdził. Pragnie tylko spotkać się ze swoim byłym prześladowcą i zadać mu kilka nurtujących go pytań.

Redakcja 06/11/2014

Zobacz też

Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? Wywalczony przez polskie piłkarki ręczne ( po dwóch zwycięskich meczach ze Szwedkami 26:23 i 32:31) awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Serbii będzie dopiero siódmym startem biało - czerwonych na mundialu. Mówimy, jakie były poprzednie starty naszych kadrowiczek. Piłka ręczna. Ile razy do finałów mistrzostw świata awansowała reprezentacja Polski kobiet? ZALANY SAMOCHÓD. Co robić, gdy podczas nawałnicy samochód zalewa woda?  ZALANY SAMOCHÓD. Co robić, gdy podczas nawałnicy samochód zalewa woda? ZALANY SAMOCHÓD - co robić? Wydarzenia z warszawskiej Trasy AK pokazują, że podczas nawałnicy samochód znajdujący się w niskim punkcie drogi w ekspresowym tempie może zostać całkowicie zalany wodą. Pasażerowie w takich okolicznościach muszą od razu reagować i szybko wydostać się z auta. Jak się chronić przed meszkami i komarami? Jak się chronić przed meszkami i komarami? Pływać po jeziorze albo spacerować po lesie - sama przyjemność, gdyby nie komary i meszki, Te uciążliwe insekty tego roku wyjątkowo obrodziły i od wczesnej wiosny uprzykrzają nam życie. W efekcie prawdopodobieństwo, że zostaniemy pogryzieni przez uporczywe insekty jest bardzo duże. Jak się chronić przed komarami latem? Kim Rasmussen. Jak został trenerem reprezentacji Polski piłkarek ręcznych? Kim Rasmussen. Jak został trenerem reprezentacji Polski piłkarek ręcznych? Trener Kim Rasmussen, który z żeńską reprezentacją polskich piłkarek ręcznych awansował do przyszłorocznych mistrzostw świata w Serbii, został selekcjonerem naszej kadry przez... przypadek. Mówimy, w jakich okolicznościach postawiono na Duńczyka.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!