„Kościół dzisiaj". Historia Jesusa Romero, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza

Druga odsłona cyklu „Kościół dzisiaj" w telewizji FOKUS TV to wstrząsający dokument „Agnus Dei – Baranek Boży”, poświęcony problemowi, jakim jest molestowanie w kościele katolickim. Film opowiada historię Jesusa Romero, mężczyzny, który w dzieciństwie został skrzywdzony przez księdza - przyjaciela rodziny.
Jedna z najstarszych instytucji współczesnego świata - kościół katolicki przeżywa w dzisiejszych czasach poważny kryzys. Spadek powołań, wierni masowo odwracający się od kościoła, niemożność odnalezienia wspólnego języka ze zwykłymi ludźmi i odnalezienia się we współczesnym świecie – to tylko niektóre z trudności, jakim muszą czoła nie tylko kościelni hierarchowie, ale także wszyscy księża w najmniejszej nawet parafii na końcu świata.

Jednym z najbardziej palących problemów, z jakimi poradzić musi sobie dziś kościół jest kwestia molestowania seksualnego nieletnich przez księży katolickich. I właśnie temu tematowi poświęcona jest druga odsłona cyklu „Kościół dzisiaj", który w listopadzie oglądać można w FOKUS TV. Film „Agnus Dei – Baranek Boży” to poruszająca historia Meksykanina Jesusa Romero, mężczyzny, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Jego prześladowca był zarazem przyjacielem rodziny i mentorem chłopca, co tym trudniejszym czyniło przeciwstawienie się jego praktykom.

Dorosłemu już dziś Jesusowi nie zależy na zemście ani nawet na wymierzeniu sprawiedliwości człowiekowi, który go skrzywdził. Pragnie tylko spotkać się ze swoim byłym prześladowcą i zadać mu kilka nurtujących go pytań.

Redakcja 12/11/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!