AGNIESZKA HANAJCZYK, posłanka PO - KIM JEST

Agnieszka Hanajczyk, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 11 (OKW Sieradz). Aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych, jest też członkiem Ligi Kobiet Polskich.

AGNIESZKA HANAJCZYK jest posłanką partii Platforma Obywatelska

Wybrany: 09-10-2011 

Liczba głosów: 16 484

Staż parlamentarny: poseł VI kadencji

Klub/koło: Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska

Data i miejsce urodzenia: 12-01-1963Zgierz

Zawód: prawnik

Sylwetka Agnieszki Hanajczyk

Agnieszka Hanajczyk ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe w zakresie polityki społecznej i organizacji pomocy społecznej. W młodości była pracownikiem socjalnym oraz kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim; przez 20 lat pełniła tez funkcję uratora społecznego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu. Zaangażowała się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej, od ponad dziesięciu lat jest członkiem Ligi Kobiet Polskich.

W latach 2002–2007 zajmowała stanowisko zastępcy burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. W Sejmie brała udział w pracach Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Ustawodawczej i Komisji Śledczej komisji śledczej, która miała na celu zbadanie sprawy zarzutu nielegalnego wywierania wpływu na funkcjonariuszy policji, służb specjalnych, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości.

Działalność charytatywna Agnieszki Hanajczyk

Aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych - pod jej patronatem odbywają się cykliczne imprezy, takie jak Warsztaty Artystyczno – Rękodzielnicze „Jesteśmy” czy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Przez Dziurkę od Klucza”. Trzykrotnie organizowała charytatywny Bal Czerwonej Róży, gdzie łącznie udało się zgromadzić ponad 190 tysięcy złotych na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundusze zbierała także na rzecz powodzian, schronisk dla zwierząt oraz paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin.

Ma dwóch synów, Michała i Adama.

Posłanka prowadzi stronę internetową www.hanajczyk.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!