AFORYZMY O WOJNIE. Złote myśli, cytaty o wojnie - czy je znasz?

Wojny toczyły się od początków cywilizacji, a każda z nich wywoływała dyskusje, zarówno wśród filozofów, artystów, jak i prostych ludzi. Warto wiedzieć jakie są aforyzmy o wojnie, więc poznajmy wybrany cytaty na temat wojny i te na poważne, i te z przymrużeniem oka.

„Historia pełna jest wojen, o których każdy wiedział, że nie wybuchną.”

Enoch Powell

„Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.”

Will Rogers

„Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet wojnę? A ja mówię wam: dobra wojna uświęca każdą sprawę.”

Fryderyk Nietzsche

„Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju.”

Benjamin Franklin

„Na woj­nie ten wyg­ry­wa, kto naj­mniej błędów popełnia.”

Napoleon Bonaparte

„Na woj­nie wiel­kie wy­darze­nia by­wają wy­nikiem błahych przyczyn.”

Gajusz Juliusz Cezar

„Moim zdaniem zabicie kogoś na wojnie nie różni się niczym od popełnienia zwykłego morderstwa.”

Albert Einstein

„W trak­cie po­koju, sy­nowie grze­bią swoich ojców; pod­czas woj­ny, oj­co­wie grze­bią swoich synów.”

Herodot

„Jestem przekonany, że wojny nie tylko nie ustaną, lecz będą częste dopóty, dopóki grupy rządzące we wszystkich krajach nie dojdą do wniosku, że wojna jest zbyt niebezpiecznym przedsięwzięciem, aby się do niej uciekać w jakichkolwiek okolicznościach.”

Thomas Alva Edison

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/06/2012

Zobacz też

Wizytówki. Instrukcja jak zrobić. Szybki i prosty sposób na przygotowanie wzoru wizytówki. Wizytówki. Instrukcja jak zrobić. Szybki i prosty sposób na przygotowanie wzoru wizytówki. Jesteś młodym przedsiębiorcą, który zaczyna przygodę z biznesem. Jednym z twoich podstawowych narzędzi pracy będą wizytówki. Oto kilka cennych rad, jak w szybki i prosty sposób zrobić wizytówki nie mając dostępu do profesjonalnych programów. Jaki prezent dla nauczycieli na koniec roku? [SPRAWDZONE RADY] Jaki prezent dla nauczycieli na koniec roku? [SPRAWDZONE RADY] Kiedyś uczniowie na zakończenie roku wręczali nauczycielom kwiaty i czekoladki, dzisiaj coraz częściej słyszy się o zbiórkach pieniędzy na droższe prezenty jak biżuteria, artykuły AGD i RTV czy encyklopedie. Czy dawać nauczycielom prezenty na każde zakończenie roku, czy tylko w chwili, kiedy klasa czy grupa przedszkolna opuszcza szkołę lub przedszkole? Co na to sami zainteresowani? Jaki prezent dać nauczycielom? Egzaminy poprawkowe w szkole. Jak wygląda egzamin poprawkowy i kiedy się odbywa? Egzaminy poprawkowe w szkole. Jak wygląda egzamin poprawkowy i kiedy się odbywa? Jeżeli uczeń dostał na koniec roku jedną albo dwie oceny niedostateczne – nie musi jeszcze załamywać rąk i lamentować z powodu czekającego go powtarzania klasy, tylko wziąć się ostro do roboty. Ma jeszcze jedną szansę – może podejść do egzaminu poprawkowego lub egzaminów poprawkowych. Jeśli je zda – będzie promowany do następnej klasy. Ile dzieci może liczyć grupa przedszkolna? Jaki jest limit? Ile dzieci może liczyć grupa przedszkolna? Jaki jest limit? Czy są przepisy, które regulują ilość dzieci w grupie przedszkolnej? Sprawdź, ile dzieci powinno znaleźć się w oddziale przedszkolnym i ilu opiekunów przysługuje takiej grupie. Dowiedz się, o limitach przyjęć do grup przedszkolnych i wymaganej opiece nad maluchami.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!