AFORYZMY O WOJNIE. Złote myśli, cytaty o wojnie - czy je znasz?

Wojny toczyły się od początków cywilizacji, a każda z nich wywoływała dyskusje, zarówno wśród filozofów, artystów, jak i prostych ludzi. Warto wiedzieć jakie są aforyzmy o wojnie, więc poznajmy wybrany cytaty na temat wojny i te na poważne, i te z przymrużeniem oka.

„Historia pełna jest wojen, o których każdy wiedział, że nie wybuchną.”

Enoch Powell

„Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.”

Will Rogers

„Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet wojnę? A ja mówię wam: dobra wojna uświęca każdą sprawę.”

Fryderyk Nietzsche

„Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju.”

Benjamin Franklin

„Na woj­nie ten wyg­ry­wa, kto naj­mniej błędów popełnia.”

Napoleon Bonaparte

„Na woj­nie wiel­kie wy­darze­nia by­wają wy­nikiem błahych przyczyn.”

Gajusz Juliusz Cezar

„Moim zdaniem zabicie kogoś na wojnie nie różni się niczym od popełnienia zwykłego morderstwa.”

Albert Einstein

„W trak­cie po­koju, sy­nowie grze­bią swoich ojców; pod­czas woj­ny, oj­co­wie grze­bią swoich synów.”

Herodot

„Jestem przekonany, że wojny nie tylko nie ustaną, lecz będą częste dopóty, dopóki grupy rządzące we wszystkich krajach nie dojdą do wniosku, że wojna jest zbyt niebezpiecznym przedsięwzięciem, aby się do niej uciekać w jakichkolwiek okolicznościach.”

Thomas Alva Edison

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/06/2012

Zobacz też

Gdzie są najpiękniejsze OGRODY BOTANICZNE na świecie? Oto 5 najpiękniejszych ogrodów botanicznych Gdzie są najpiękniejsze OGRODY BOTANICZNE na świecie? Oto 5 najpiękniejszych ogrodów botanicznych Czy wiesz, że najstarszy ogród botaniczny został założony w 1545? Każdy z ogrodów botanicznych fascynuje bogactwem natury. Podpowiadamy, gdzie się udać w poszukiwaniu najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie. BESKID WYSPOWY - co warto zobaczyć? Poznaj 4 atrakcje Beskidu Wyspowego BESKID WYSPOWY - co warto zobaczyć? Poznaj 4 atrakcje Beskidu Wyspowego Beskid Wyspowy to część Beskidów Zachodnich położona pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką - to stąd pochodzi Justyna Kowalczyk. Beskid Wyspowy na pewno warto odwiedzić, jeśli szukasz tradycyjnych małopolskich smaków i rzadko uczęszczanych szlaków. Polecamy cztery z wielu atrakcji turystycznych, jakie oferuje Beskid Wyspowy. Jak usunąć kleszcza psu? Jak usunąć kleszcza psu? Jak usunąć kleszcza z psa? Przed kleszczami lepiej się zabezpieczać, niż je potem zwalczać. Na rynku jest mnóstwo preparatów, jak krople do wcierania w skórę, sprayu oraz przeciwkleszczowe obroże. Jeśli mimo to nasz pupil przyniesie ze spaceru kleszcza – oto instrukcja, jak się go pozbyć. Jak usunąć psu kleszcza? Jak usunąć kleszcza z sierści kota lub psa? WYCIECZKA DO BERLINA. Które MUZEA W BERLINIE warto odwiedzić? WYCIECZKA DO BERLINA. Które MUZEA W BERLINIE warto odwiedzić? Berlin to miasto, które powinien odwiedzić każdy turysta. Mimo trudnej historii, jest w Berlinie naprawdę wiele do zobaczenia. Dumą berlińczyków są ich muzea - przyciągają nie tylko ekspozycjami, ale również interesującą architekturą. Które muzea w Berlinie warto zobaczyć?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!