ABONAMENT RTV: kto może NIE PŁACIĆ abonamentu?

Abonament RTV to ustawowy obowiązek, ale są określone sytuacje i osoby, które płacić go nie muszą. Sprawdź, czy masz szansę na zwolnienie z abonamentu RTV.

Abonament RTV powinien płacić każdy posiadacz telewizora czy radia. Obowiązek może nie jest przyjemny, ale jest regulowany ustawą. Oznacza to, że są też grupy osób zwolnione z płacenia na telewizję publiczną.


Z opłat za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych zwolnione są:

* osoby, które skończyły 75 lat,

* osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną

* osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku

* osoby zaliczone do I grupy inwalidów,

* osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,

* osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji,

* osoby o trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje dodatek pielęgnacyjny,

* osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu,

* osoby, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.

* inwalidzi wojenni i wojskowi,

* kombatanci, niektóre osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz wdowy i wdowcy po kombatantach, którzy są jednocześnie emerytami lub rencistami.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 11/09/2012

Zobacz też

NOWOROCZNE POSTANOWIENIA: ĆWICZYĆ CODZIENNIE! Co zrobić, aby mieć płaski brzuch w 6 tygodni? NOWOROCZNE POSTANOWIENIA: ĆWICZYĆ CODZIENNIE! Co zrobić, aby mieć płaski brzuch w 6 tygodni? Jak szybko schudnąć? Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha? Jak zrobić kaloryfer? Niestety w większości przypadków wskazana jest restrykcyjna dieta oraz dużo ruchu. Może jako noworoczne postanowienie, warto wypróbować sprawdzony i chwalony przez wielu trening, jakim jest szóstka weidera. Savoir vivre podczas przyjęć. Jak nie przyjmować gości? Savoir vivre podczas przyjęć. Jak nie przyjmować gości? Przyjmowanie gości jest sztuką. Coraz częściej zdarza się, że przyjęcie u znajomych staje sie mordęgą, a nie przyjemnym spędzeniem czasu w miłych towarzystwie. Są pewne reguły przyjmowania gości, które warto znać. Przeczytaj, jak taktownie przyjmować gości w domu. Weekend w Sztokholmie - co warto zobaczyć w stolicy Szwecji? Weekend w Sztokholmie - co warto zobaczyć w stolicy Szwecji? Sztokholm potocznie określany jest „Wenecją Północy”. Brzmi może ładnie, ale nie dajmy się zwieść. To tylko pozory. Na szczęście. ZOBACZ co warto zwiedzic w okolicach Sztokholmu? Co warto zobaczyć w Szwecji - miasta, muzea, miejsca? BIAŁY SZKWAŁ podczas burzy - po czym można poznać, że się zbliża? BIAŁY SZKWAŁ podczas burzy - po czym można poznać, że się zbliża? Intensywne zjawiska pogodowe: wichury, nawałnice, burze, spotykamy coraz częściej w czasie wakacyjnych wypraw żeglarskich. Przed niektórymi z nich, takimi jak biały szkwał - nagły porywisty wiatr towarzyszący burzy, trudno się ustrzec, bo nie mają wielu symptomów. Czy burzę można przewidzieć, nie używając radia i internetu? Jak wyrobić w sobie instynkt przewidywania pogody?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!