ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

Wezwanie do zapłaty zaległości może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik na poczcie i nie płacił abonamentu rtv. Poczta może się domagać zaległości za ostatnich pięć lat. Po tym okresie dług się przedawnia.

Zaległości abonamentowe należy uregulować w ciągu 7 dni od od otrzymania upomnienia. W przeciwnym wypadku Poczta Polska zwróci się do US o wyegzekwowanie należności. Fiskus może zająć konto, wejść na rentę lub emeryturę itp.

Osoby w trudnej sytuacji życiowej lub o niskich dochodach mogą jednak starać się o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległego abonamentu. Z wnioskiem należy zwrócić się listownie (nie mejlowo) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Adres to: KRRiT, Departament Budżetu i Finansów, skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa.

Wniosek powinien zawierać:

- imię i nazwisko oraz adres abonenta,
- indywidualny numer identyfikacyjny, okres oraz kwotę zadłużenia, a także uzasadnienie.

Oprócz tego dołączyć należy również dokumenty potwierdzające: wyjątkowo trudną sytuację finansową (zaświadczenie z urzędu pracy o bezrobociu, zaświadczenie z urzędu skarbowego o osiąganych dochodach lub kserokopię zeznania podatkowego PIT za ostatni rok, zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o korzystaniu z pomocy finansowej ośrodka, zaświadczenie z urzędu pracy lub zakładu pracy o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dzieci itp.), przypadek losowy (śmierć członka rodziny, długotrwała choroba, skutki klęski żywiołowej, skutki przestępstwa itp.), szczególne względy społeczne (upadłość lub likwidacja firmy).

O umorzenie może się starać osoba, u której w rodzinie na głowę przypada nie więcej niż 55,5 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto (w lipcu 2013 r. jest to 888 zł), a w wypadku osoby samotnej – 74 proc. minimalnego wynagrodzenia (1184 zł).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/07/2013

Zobacz też

SEKS przykrym OBOWIĄZKIEM? Jak odzyskać RADOŚĆ W SYPIALNI? OCHOTA NA SEKS SEKS przykrym OBOWIĄZKIEM? Jak odzyskać RADOŚĆ W SYPIALNI? OCHOTA NA SEKS Seks nie musi być przykrym obowiązkiem. Często naprawdę małe zmiany mogą przynieść ogromne rezultaty. Podpowiemy ci, co możesz zrobić by seks znów zaczął cię cieszyć, bo od tego przecież jest, prawda? Seks? A mnie tak boli głowa... koniec z tym. Jak odzyskać radość w sypialni? Dowód a domniemanie. Jaka jest różnica? Czy można zatrzymać podejrzanego w areszcie na podstawie domniemania? Dowód a domniemanie. Jaka jest różnica? Czy można zatrzymać podejrzanego w areszcie na podstawie domniemania? Katarzyna W. trafiła do aresztu śledczego na podstawie domniemania, które okazało się niewystarczające, więc ciężar dostarczenia dowodu spadł na prokuraturę, a matka Madzi wyszła na wolność. Czy wysokie prawdopodobieństwo dopuszczenia się czynu karalnego nie wystarczy, żeby zostać za kratkami? Jakie TANIE LINIE LOTNICZE latają w Polsce z Modlina lub Lotniska im. Chopina? Z której taniej linii warto korzystać? Jakie TANIE LINIE LOTNICZE latają w Polsce z Modlina lub Lotniska im. Chopina? Z której taniej linii warto korzystać? Samoloty dawno przestały być środkiem lokomocji zarezerwowanym jedynie dla najbogatszych. Na rynku trwa walka o podróżnych toczona przez tanie linie lotnicze. Z jakim przewoźnikiem warto latać, a kogo omijać? Sprawdź opinie internautów na temat jakości linii WizzAir, RyanAir i EasyJet. Jak nie zgubić się w Tatrach? Co zabrać ze sobą, by przetrwać w razie zagubienia? Jak nie zgubić się w Tatrach? Co zabrać ze sobą, by przetrwać w razie zagubienia? Tatry to jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim. Choć szlaki są dobrze oznaczone, łatwo się w nich zgubić, zwłaszcza zimą. Mówimy, jak się przygotowować do wędrówki po górach i co zrobić w razie zagubienia: jak wezwać pomoc TOPR i jak nadac sygnał SOS. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!