ABC usuwania plam. Jak pozbyć się plam wosku z ubrania?

Usunięcie plam z wosku jest bardzo trudne, zabieg ten nie wymaga wykonania wielu czynności. Zobacz, jak usunąć plamy z jedwabiu, wełny i tkanin sztucznych i nie zniszczyć materiału?

Najważniejsze przy usuwaniu plam z wosku jest, aby wszystkie czynności wykonywać z niebywałą starannością i precyzją, aby nie zniszczyć danej tkaniny. Dla różnych tkanin istnieją różne sposoby wywabiania plam z wosku. Zobacz, jak usunąć plamę i nie zniszczyć ubrania?

Jak usunąć plamę z wosku z jedwabnych ubrań?

Jedwab to jedna z najbardziej delikatnych tkanin na świecie wymaga ona specjalnego rodzaju pielęgnacji. Kiedy zachlapiesz woskiem jedwabną bluzkę, najpierw zeskrob delikatnie zaschniętą stearynę (wosk). Następnie na miejsce, gdzie powstała plama przyłóż ręczniki papierowe lub gazę i prasuj do tej pory, aż wosk całkowicie wchłonie się w gazę lub ręcznik.

Jak usunąć plamę z wosku z ubrań wełnianych?

W przypadku ubrań wełnianych musisz także zdrapać wosk z ubrania i zaprasować plamę, używając gazy. Dodatkowo, żeby mieć pewność, że plama zostanie usunięta należy użyć rozpuszczalnika. Woskową plamę przemyj spirytusem lub innym rozpuszczalnikiem.

Jak usunąć plamę z ubrań z tkanin sztucznych?

Inaczej postępujemy w przypadku tkanin sztucznych. Najpierw należy zwilżyć tampon z gazy lub waty wodą utlenioną i takim tamponem czyścić plamę od zewnątrz do środka. Następnie przykładamy ręcznik papierowy, gazę lub bibułę i prasujemy ciepłym żelazkiem.

Przy każdej z tkanin, gdy masz do czynienia z woskiem kolorowym, musisz po zaprasowaniu użyć rozpuszczalnika.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/11/2011

Zobacz też

Dress-code na komunię: jaki strój będzie idealny dla rodziców i gości na komunii dziecka? Dress-code na komunię: jaki strój będzie idealny dla rodziców i gości na komunii dziecka? Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu nie tylko dziecko wkłada odświętny strój - białą sukienkę komunijną, garnitur albo albę. Rodzice dziecka, które przystępuje do Komunii Świętej też powinni zadbać o to, by wyglądać elegancko. Jakie będzie imię dziecka Kate i Williama? Jak się nazywa royal baby? Kate Middleton urodziła? Jakie będzie imię dziecka Kate i Williama? Jak się nazywa royal baby? Kate Middleton urodziła? Nieoficjalnie wiadomo już, jakie imię będzie nosić dziecko księżnej Kate i księcia Williama! Kate Middleton przypadkiem zdradziła płeć swojego dziecka, a jego imię to swoisty kompromis. Sprawdź, jak Kate i William nazwią swoje dziecko! Kate Middleton urodziła ? Czy kastracja i sterylizacja psów i suk im szkodzi? 10 mitów Czy kastracja i sterylizacja psów i suk im szkodzi? 10 mitów Sterylizacja psów ma wiele zalet i kilka wad - każdy lekarz weterynarii powinien o tym uprzedzić przed zabiegiem. Ale oprócz tych faktów wokół tematu sterylizacji narosło sporo mitów. Oto 10 najpopularniejszych mitów na temat kastracji i sterylizacji psów i suk. Czego można się nauczyć od ostatnich papieży? Cenna lekcja Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka Czego można się nauczyć od ostatnich papieży? Cenna lekcja Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka Kiedy w 1978 roku ogłoszono „habemus papam” świat znieruchomiał w zdumieniu. Kiedy w 2005 roku ogłoszono „habemus papam” świat ponownie znieruchomiał w zdumieniu. Kiedy w 2013 roku ogłoszono „habemus papam” świat wstrzymał oddech. Jednak nie mniej niż daty wyboru trzech papieży fascynujące są zakończenia posługi dwu z nich. Mówimy, czego możemy się z nich nauczyć, jakie wyciągnąć lekcje dla siebie?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!