180 dni nad Bajkałem - film dokumentalny o sześciu samotnych miesiącach, które podróżnik Sylvain Tesson spędził na Syberii

180 dni nad Bajkałem to poruszająca dokumentalna opowieść o samowystarczalności i samotności. Francuski pisarz i podróżnik Sylvain Tesson na sześć miesięcy żegna się z cywilizacją i zamieszkuje nad brzegiem jeziora Bajkał. Będzie musiał teraz radzić sobie zupełnie sam ze swoimi myślami i potrzebami we wszechogarniającej ciszy.Bohater filmu dokumentalnego „180 dni nad Bajkałem", francuski pisarz i podróżnik Sylvain Tesson udaje się na dobrowolne wygnanie. Sześć miesięcy spędzi sam nad jeziorem Bajkał. Dlaczego i po co decyduje się na ten eksperyment? Czego chce się w ten sposób dowiedzieć o sobie i o świecie?

Tesson jest zdany tylko i wyłącznie na własną zaradność i pomysłowość, całkowicie odcięty od cywilizacji. Będzie musiał stanąć sam na sam z własną psychiką i sprawdzić, jak silna jest jego chęć przetrwania. Czy uda mu się wytrzymać aż sześć miesięcy bez kontaktu z ludźmi? Na jakie niebezpieczeństwa będzie narażony ze strony zwierząt i dzikiej przyrody? Czy uda mu się zdobyć wystarczająco dużo jedzenia, by przeżyć?

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na niezwykły film dokumentalny „180 dni nad Bajkałem".

 

Redakcja 13/02/2015

Zobacz też

Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony? Jakie informacje zbiera o nas BIK? Czy wiesz, że zanim weźmiesz kredyt zostaniesz sprawdzony? Zanim bank przyzna jakikolwiek, nawet niezbyt wysoki kredyt, sprawdzi swojego przyszłego klienta, czy przypadkiem nie ma lub może kiedyś miał, kłopotów ze spłatą kredytów. W prześwietlaniu klientów pomaga bankowi BIK - Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi o nas informacje. Co to jest STARTUP? Jak zarobić w internecie? Co to jest STARTUP? Jak zarobić w internecie? Milionerzy przed 30-tką doskonale wiedzą, jak zrobić biznes w dzisiejszym świecie. Założyciele takich serwisów jak Google, Facebook czy YouTube tylko dają ideę, a reszta leży w rękach internautów i rzeszy specjalistów. Coraz częściej takie biznesy rozwijają się też w Polsce. SZEŚCIOLATEK W SZKOLE CZY PRZEDSZKOLU? 5 powodów, dla których warto posłać dziecko w wieku 6 lat do szkoły? SZEŚCIOLATEK W SZKOLE CZY PRZEDSZKOLU? 5 powodów, dla których warto posłać dziecko w wieku 6 lat do szkoły? Według nowego prawa obowiązek posłania 6-letniego dziecka do szkoły (bez możliwości pozostawienia w przedszkolu) zostanie wprowadzony we wrześniu 2014 roku. Obecnie rodzice mogą sami dokonać wyboru, czy ich 6-letnie dziecko ma zacząć edukację w szkole, czy też może jeszcze uczęszczać do przedszkola. Gdzie w Warszawie i okolicach można popłynąć na SPŁYW KAJAKIEM? Gdzie w Warszawie i okolicach można popłynąć na SPŁYW KAJAKIEM? Warszawa, choć położona nad Wisłą oferuje swoim mieszkańcom niewiele atrakcji związanych z wodą (choć sytuacja znacznie się poprawia). Jednak miłośnicy kajakarstwa z Warszawy nie muszą już jechać nad Pilicę, na Mazury czy do Puszczy Augustowskiej, by zakosztować ulubionej formy rekreacji. Od kwietnia 2012 roku można popływać kajakiem w okolicach Warszawy. Gdzie można jechać na krótki spływ kajakowy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!