180 dni nad Bajkałem - film dokumentalny o sześciu samotnych miesiącach, które podróżnik Sylvain Tesson spędził na Syberii

180 dni nad Bajkałem to poruszająca dokumentalna opowieść o samowystarczalności i samotności. Francuski pisarz i podróżnik Sylvain Tesson na sześć miesięcy żegna się z cywilizacją i zamieszkuje nad brzegiem jeziora Bajkał. Będzie musiał teraz radzić sobie zupełnie sam ze swoimi myślami i potrzebami we wszechogarniającej ciszy.Bohater filmu dokumentalnego „180 dni nad Bajkałem", francuski pisarz i podróżnik Sylvain Tesson udaje się na dobrowolne wygnanie. Sześć miesięcy spędzi sam nad jeziorem Bajkał. Dlaczego i po co decyduje się na ten eksperyment? Czego chce się w ten sposób dowiedzieć o sobie i o świecie?

Tesson jest zdany tylko i wyłącznie na własną zaradność i pomysłowość, całkowicie odcięty od cywilizacji. Będzie musiał stanąć sam na sam z własną psychiką i sprawdzić, jak silna jest jego chęć przetrwania. Czy uda mu się wytrzymać aż sześć miesięcy bez kontaktu z ludźmi? Na jakie niebezpieczeństwa będzie narażony ze strony zwierząt i dzikiej przyrody? Czy uda mu się zdobyć wystarczająco dużo jedzenia, by przeżyć?

FOKUS TV, bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia zaprasza na niezwykły film dokumentalny „180 dni nad Bajkałem".

 

Redakcja 28/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!