1:1 Prawdziwa historia Thierry'ego Henry – opowieść o życiu francuskiego wirtuoza futbolu

Thierry Henry osiągnął wszystko, co można osiągnąć w futbolu. Kim jest ten francuski piłkarz, pochodzący z przedmieść Paryża? Jakie ideały mu przyświecają? Jakie cele sobie stawia? Historia niesamowitego sportowca i jego drogi życiowej.
Był kapitanem reprezentacji, gdy Francja zdobywała mistrzostwo Europy i świata. Był u steru, gdy jego klub Barcelona, wspięła się na szczyt Ligi Mistrzów i wygrała Superpuchar Europy. We Francji każde dziecko wie, że Thierry Henry przeszedł długą drogę - od gracza w drużynie na przedmieściach Paryża do najlepszego napastnika XXI wieku.

Jaka osobowość kryje się za tą oszałamiającą karierą? Czy Henry podoła wyzwaniom jako kapitan amerykańskiego New York Red Bulls? Jedno z nich właśnie przed nim. Ekipa filmowa towarzyszy piłkarzowi w jego locie do Londynu na zawody Emirates Cup. Jego zespół będzie musiał zagrać przeciwko Arsenalowi – klubowi, dzięki któremu Titi wypłynął na szerokie wody światowego futbolu. Tego wieczora gwiazda piłki jest rozdarta między przeszłością a teraźniejszością.
 

Redakcja 11/06/2014

Zobacz też

Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Bohaterowie survivalowej serii „Przetrwaj lub zgiń” prezentują życie z dala od społeczeństwa, dzikie i zgodne z naturą. Najlepiej czują się w prymitywnych warunkach, a kąpiel w zimnym jeziorze uznają za największą przyjemność. Odkrywają własne ja i żyją, kierując się zwierzęcym instynktem. Jak radzą sobie w pełnej niebezpieczeństw dziczy? Jak troszczą się o zdobycie pożywienia, rozpalenie ogniska czy znalezienie schronienia? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Bodo miał ciągoty nacjonalistyczne. Nie wstydził się publicznie czytać antysemickiego, faszyzującego, ONR-owskiego tygodnika „Prosto z mostu”, na co wielu artystów słusznie reagowało oburzeniem. Byłoby ironią losy, gdyby w wojennym Lwowie zabili go naziści. Ale nie zabili. Dlaczego więc Bodo zginął? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka to koszmarna rzeczywistość, nie sen. Mimo nazwy tylko pozornie podobna jest do snu. Ludzie, którzy zapadli w śpiączkę są sztucznie odżywiani. Podtrzymuje się ich krążenie i funkcje mózgu. Czasem otworzą oczy, uśmiechną się. Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Diagnoza, ryzykowna operacja i okres rekonwalescencji. Na tym jednak ich koszmar nie zakończył się. Dokument przedstawia wstrząsające relacje pacjentów, w których ciałach odkryto narzędzia chirurgiczne pozostałe po zabiegach operacyjnych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!