1:1 Prawdziwa historia Thierry'ego Henry – opowieść o życiu francuskiego wirtuoza futbolu

Thierry Henry osiągnął wszystko, co można osiągnąć w futbolu. Kim jest ten francuski piłkarz, pochodzący z przedmieść Paryża? Jakie ideały mu przyświecają? Jakie cele sobie stawia? Historia niesamowitego sportowca i jego drogi życiowej.
Był kapitanem reprezentacji, gdy Francja zdobywała mistrzostwo Europy i świata. Był u steru, gdy jego klub Barcelona, wspięła się na szczyt Ligi Mistrzów i wygrała Superpuchar Europy. We Francji każde dziecko wie, że Thierry Henry przeszedł długą drogę - od gracza w drużynie na przedmieściach Paryża do najlepszego napastnika XXI wieku.

Jaka osobowość kryje się za tą oszałamiającą karierą? Czy Henry podoła wyzwaniom jako kapitan amerykańskiego New York Red Bulls? Jedno z nich właśnie przed nim. Ekipa filmowa towarzyszy piłkarzowi w jego locie do Londynu na zawody Emirates Cup. Jego zespół będzie musiał zagrać przeciwko Arsenalowi – klubowi, dzięki któremu Titi wypłynął na szerokie wody światowego futbolu. Tego wieczora gwiazda piłki jest rozdarta między przeszłością a teraźniejszością.
 

Redakcja 11/06/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!