1:1 Prawdziwa historia Thierrego Henry - fascynujący piłkarski dokument

Thierry Henry to żywa i nadal aktywna legenda piłkarskich boisk. Wieloletni napastnik Arsenalu Londyn i reprezentacji Francji  stał się bohaterem jednego z dokumentów, które będzie można obejrzeć w FOKUS TV.

 
Thierry Henry to żywa legenda francuskiej piłki i ikona wielkiego Arsenalu Londyn, który po wielu latach zdołał zdetronizować Manchester United zdobywając mistrzostwo i puchar Anglii. Dla kibiców na całym świecie Thierry Henry jest postacią, której nie można zapomnieć, a jego występy w barwach Arsenalu, Barcelony i przede wszystkim reprezentacji Francji (z rewelacyjnym występem na Euro 2000 na czele) to klasyka współczesnej piłki.

Film dokumetalny 1:1 Prawdziwa historia Thierrego Henry przybliża nam postać sportowca, ale również człowieka. Henry jest aktywistą i jednym z najszerzej działających na rzecz walki z rasizmem na stadionach. Film skupia się na zjawiskowej długowieczności wirtuoza z Francji i jego nowego życia jako kapitana New York Red Bulls.

Redakcja 15/05/2014

Zobacz też

Duchy wśród żywych. Kiedy zmarły nie uznaje własnej śmierci Duchy wśród żywych. Kiedy zmarły nie uznaje własnej śmierci Ludzie, którzy wierzą w duchy, często twierdzą, że są one takie jak my. Niektóre nie przyjmują do wiadomości kresu swojego życia i zachowują się tak, jakby nadal należały do świata żywych. Miasto na Księżycu, kolonia na Marsie. Kiedy zaczniemy się wyprowadzać z Ziemi? Miasto na Księżycu, kolonia na Marsie. Kiedy zaczniemy się wyprowadzać z Ziemi? Cztery lata temu po ostatniej kosmicznej wyprawie wahadłowca Atlantis mogłoby się wydawać, że złota era pozaziemskich wypraw dobiegła końca. Rosnące koszty, spektakularne katastrofy zakończone śmiercią astronautów i brak propagandowego wymiaru podboju kosmosu z czasów zimnej wojny spowodowały, że nadszedł kres ery załogowych lotów kosmicznych. Seksskandale polskich władców. Od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta. WIDEO Seksskandale polskich władców. Od Bolesława Chrobrego do Stanisława Augusta. WIDEO Na tronach zasiadali władcy, którzy mimo że oficjalnie żyli w związkach małżeńskich, kochali inaczej. Homoseksualizm postrzegany był za tak okrutny grzech, że zacierano wszelkie ślady jego występowania. Władcy, mimo że nietykalni, ze swoimi skłonnościami się nie obnosili, aby nie gorszyć poddanych. Broń na gąsiennicach - historia czołgów Broń na gąsiennicach - historia czołgów Już Leonardo da Vinci próbował zaprojektować pojazd wojenny, który służyłby do walki z wrogiem i bezpiecznego transportu ludzi czy broni na placu boju. XVI-wieczny szkic autorstwa renesansowego geniusza jest uznawany za pierwszy w dziejach projekt czołgu. Była to okrągła konstrukcja, przypominająca latający spodek na kołach, zrobiona z metalu i drewna, napędzana siłą mięśni pojedynczego człowieka, siedzącego w środku i kręcącego korbą. Machina pozostała rysunkiem na papierze aż do czasów współczesnych, gdy została zrekonstruowana. Dziś stoi w muzeum czołgów w Izraelu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!