1:1 Prawdziwa historia Thierrego Henry - fascynujący piłkarski dokument

Thierry Henry to żywa i nadal aktywna legenda piłkarskich boisk. Wieloletni napastnik Arsenalu Londyn i reprezentacji Francji  stał się bohaterem jednego z dokumentów, które będzie można obejrzeć w FOKUS TV.

 
Thierry Henry to żywa legenda francuskiej piłki i ikona wielkiego Arsenalu Londyn, który po wielu latach zdołał zdetronizować Manchester United zdobywając mistrzostwo i puchar Anglii. Dla kibiców na całym świecie Thierry Henry jest postacią, której nie można zapomnieć, a jego występy w barwach Arsenalu, Barcelony i przede wszystkim reprezentacji Francji (z rewelacyjnym występem na Euro 2000 na czele) to klasyka współczesnej piłki.

Film dokumetalny 1:1 Prawdziwa historia Thierrego Henry przybliża nam postać sportowca, ale również człowieka. Henry jest aktywistą i jednym z najszerzej działających na rzecz walki z rasizmem na stadionach. Film skupia się na zjawiskowej długowieczności wirtuoza z Francji i jego nowego życia jako kapitana New York Red Bulls.

Redakcja 15/05/2014

Zobacz też

Pierwsza gwiazdka: kiedy i gdzie zaświeci w 2015 roku? Pierwsza gwiazdka: kiedy i gdzie zaświeci w 2015 roku? Wigilię tradycyjnie rozpoczynamy, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda - szczególnie dzieci gorliwie jej wypatrują. Dopiero, gdy pojawi się ona na nocnym niebie, można zasiąść do wigilijnej wieczerzy Jest to tradycja, która ma przypominać o gwieździe betlejemskiej, która według ewangelii św. Mateusza, doprowadziła Trzech Króli do miejsca, w którym narodził się Jezus Chrystus. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 5. Żywność – świat bez sklepów. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 5. Żywność – świat bez sklepów. WIDEO Zapewnienie sobie pożywienia to jedna z podstawowych umiejętności prepersów. Doskonale wiedzą nie tylko to, jak należy ją magazynować i przechowywać, ale również jak korzystać z darów natury. Potrawy wigilijne: lista, symbolika Potrawy wigilijne: lista, symbolika Najbardziej uroczyście obchodzona jest w Polsce wigilia. Do wigilijnej wieczerzy zasiada się wraz z pierwszą gwiazdką, a na stole powinno pojawić się dwanaście postnych potraw. Choć menu wigiline różni się w naszych domach, to bez względu na wybór potraw jedno jest pewne - będą one zawierały rybę, kapustę, grzyby, mak, buraki, orzechy, Na wigilijnym stole pojawią się też owoce - suszone w postaci bakalii i kompotu z suszu. Ta zbieżność jest nieprzypadkowa - potrawy wigilijne mają swoją symbolikę. Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Wigilia to w Polsce rzecz święta, chyba najważniejszy punkt świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie wszędzie obchodzi się wigilię. Skąd się wzięła tradycja jedzenia postnej kolacji wigilijnej z określoną liczbą potraw, z menu w którym każde danie ma swoją symbolikę, a dzieleniem się opłatkiem i miejscem dla niespodziewanego gościa? Co warto wiedzieć o wigilijnych zwyczajach?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!